Slovakia

Novinár spochybnil Zlatana, že je najlepší. Ibra ho pohotovo potrestal

Niekdajšia veľká nádej londýnskeho Arsenalu Mexičan Carlos Vela vedie tabuľku strelcov zámorskej MLS s 21 gólmi. K nim pridal úctyhodných 12 asistencií. Druhý je švédsky veterán Zlatan Ibrahimovič so 16 presnými zásahmi. Vela hrá za najlepší tím Západnej konferencie LAFC, Ibra oblieka dres druhého v poradí LA Galaxy.

Dá sa teda pochopiť, čo viedlo amerického novinára k otázke priamo na Zlatana Ibrahimoviča: „Pri pohľade na formu Carlosa Velu si stále myslíte, že ste najlepší hráč v MLS?“

Reportér mal smolu, že oproti nemu sedel na stoličke práve „božský Ibra“. Bývalá hviezda Ajaxu, Juventusu, Barcelony, PSG, Manchestru United či oboch milánskych klubov odpovedala bez výraznejších emócií.

„Som najlepší s veľkým odstupom. Koľko má Vela rokov? 29? Má 29 rokov, je na svojom vrchole a hrá v MLS. Viete, kde som bol ja, keď som mal 29 rokov? Pôsobil som v Európe a to je veľký rozdiel,“ pousmial sa už 37-ročný Ibrahimovič.

Práve mestské derby v Los Angeles pútalo v Amerike veľkú pozornosť. Pochopiteľne, mediálny záujem sa sústredil na dvojicu Ibrahimovič-Vela. Prvý menovaný poskytol niekoľko rozhovorov a vo viacerých upozornil na nižšiu úroveň MLS v porovnaní s najlepšími európskymi súťažami.

„Predtým som hral s hráčmi rovnakej úrovne. V MLS som ako Ferrari medzi Fiatmi. Mal som rovnaký problém v národnom tíme. Proste som neakceptoval, keď prihrávka prišla neskoro alebo vôbec. Aj MLS by mohla byť rýchlejšia, taktickejšia a rytmickejšia,“ podotkol Ibrahimovič, s ktorým to spoluhráči z reprezentácie asi nemali jednoduché.

Samotné derby v noci na sobotu nadchlo. Galaxy zdolalo FC 3:2, bola to šou dvoch mužov. Ibrahimovič strelil za domácich tri góly, Vela odpovedal za FC dvoma. Galaxy stiahlo stratu na lídra súťaže na deväť bodov.

Football news:

Havertz told Bayer that he wanted to leave. Chelsea is ready to pay 70+30 million euros for it
Spartak-Lokomotiv: who will win?
Raphael Leau on the victory over Juve: All the Milan players fought for every ball
Griezmann will remain at Barcelona for the next season
Cristiano on the defeat by Milan: Keep your head up and keep working!
This is the best Milan in years: superkambekom with Juve (3 goals in 5 minutes!) saved the intrigue in Serie A
Zlatan Ibrahimovic: I am the President, player and coach! If I had been in Milan since the start of the season, we would have taken the scudetto