Slovakia

ONLINE: Futbalisti Česka nastúpili na pôde favorita. Prekvapia Španielov?

Jako první stadionem zazní česká státní hymna, po ní přijde na řadu španělská.

Zaplněný stadion v Málaze už se těší na nástup hráčů, kteří se pomalu chystají v tunelu.

Španělský kouč Luis Enrique po výhře 1:0 ve Švýcarsku sáhl k výrazně většímu počtu změn, v sestavě zůstali pouze brankář Unai Simón z Bilbaa a útočník Álvaro Morata z Juventusu.

Trenér Jaroslav Šilhavý udělal v sestavě svého týmu celkem pět změn. Dopředu avizovanou byla výměna na postu brankáře, kdy po Jindřichu Staňkovi dostává šanci také slávista Aleš Mandous. Místo Aleše Matějů pak hraje od začátku olomoucký obránce Václav Jemelka, na levém kraji bude místo Milana Havla operovat Jaroslav Zelený. Jana Kuchtu tentokráte ze stran budou podporovat Jakub Pešek a Václav Černý.

Úvodní sestavy:

Španělsko: Simón – Carvajal, García, Martínez, Alonso – Soler I, Rodri, Koke © – Asensio, Morata, Olmo.

Náhradníci: Sánchez, Raya – Azpilicueta, P. Torres, Busquets, M. Llorente, Gavi, F. Torres, Fati, D. Llorente, Alba, Sarabia.
Trenér: Luis Enrique

Česko: Mandous – Zima, Brabec, Jemelka – Coufal, Sadílek, Souček ©, Zelený – Pešek, Kuchta, Černý.

Náhradníci: Vaclík, Staněk – Kúdela, Kalvach, Hložek, Jurečka, Havel, Matějů, Tecl, Lingr, Vlkanova, Král.
Trenér: Jaroslav Šilhavý

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun (vš. Turecko).

Úvodní výkop zápasu mezi Španělskem a Českem je naplánovaný na 20 hodin 45 minut. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos a doufejme, že národní tým zaskočí favorita i tentokrát.

Ve druhé skupině Ligy A je na tom lépe Španělsko, které najdeme na druhé pozici, když získalo pět bodů. Svěřenci Luise Enriqueho vstoupili do Ligy národů remízou s Portugalskem a v závěru zachraňovali také bod s českým týmem. V posledním souboji pak udolali vítězství se Švýcarskem, když se jako jediný prosadil záložník Sportingu Lisabon Pablo Sarabia.

Ani svěřenci Jaroslava Šilhavého zatím moc nezaostávají a zaznamenali do tabulky čtyři body, což se před Ligou národů rozhodně neočekávalo. Česká reprezentace je tak po třech odehraných zápasech na třetí pozici a na vedoucí Portugalsko ztrácí jen tři body. Národní tým do skupiny vstoupil vítězstvím se Švýcarskem, následně vyválčil bod se Španělském, ale v posledním souboji už nestačil na rozjeté Portugalsko.

Česko

Vítám všechny fotbalové nadšence a především fanoušky národního týmu. V Lize národů UEFA se česká reprezentace představí proti Španělsku, s ním v prvním vzájemném souboji vyválčila remízu. Jak tomu bude dnes?

V posledním vzájemném utkání Španělsko dominovalo, ovšem národní tým dvakrát vedl. Už v páté minutě otevřel skóre zápasu Jakub Pešek, avšak s odpovědí v závěru poločasu přispěchal Gavi. Po hodině hry svěřenci Jaroslava Šilhavého znovu vedli, když se mezi střelce zapsal také Jan Kuchta. V závěrečných minutách dal výsledku definitivní tečku Inigo Martínez, jenž rozhodl o tom, že každá reprezentace bude brát po bodu.

Branky: 5. Pešek (Kuchta), 66. Kuchta (Černý) – 45+3. Gavi (Rodri), 90. Martínez (Asensio).

Žluté karty: 58. Rodri (ESP), 90+1. P. Torres (ESP).

Držení míče: 27 % : 73 %.