Slovakia

Otrava Skripaľovcov v číslach: Británia zverejnila sumu, ktorú vrazila do odstránenia následkov útoku

Agent Sergej

Polícia v anglickom grófstve Wiltshire, do ktorého patrí i Salisbury, v pondelok informovala, že na vyrovnávanie sa s dôsledkami otravy Skripaľovcov v Salisbury minula približne 7,5 milióna libier (8,54 milióna eur). Tamojší policajný náčelník Angus Macpherson podľa agentúry AP uviedol, že jeho oddelenie by situáciu nezvládlo bez pomoci dovedna 1 230 policajtov z iných oblastí.

Macpherson dodal, že pomoc týchto policajtov v meste už nie je potrebná, keďže niektoré dekontaminované miesta sa už vracajú do rúk svojich majiteľov a na tých zvyšných hliadkujú príslušníci súkromných bezpečnostných služieb.

Ruský prezident

Bývalého dôstojníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa (66) a jeho dcéru Juliju (33) našli 4. marca v bezvedomí na lavičke pred obchodným centrom v Salisbury, kde Skripaľ žil. Obaja boli následne celé týždne hospitalizovaní v kritickom stave, no ich stav sa napokon zlepšil, pričom najskôr z nemocnice prepustili Juliju a nedávno i Sergeja Skripaľa.

Británia z útoku na Skripaľovcov, pri ktorom bola podľa nej použitá nervovoparalytická látka novičok vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze, obvinila Moskvu. Kauza vyvolala roztržku medzi Ruskom a Britániou a jej spojencami a viedla k najväčšiemu vzájomnému vyhosteniu diplomatov od čias studenej vojny.

Julija Skripaľová

Football news:

Ziyech came to Chelsea
Rakitic on moving to MLS: We'll see. Maybe Beckham will call me
Ole Gunnar Solskjaer: When do we start next season? Uncertainty is in the air
Dybala will receive 12 million euros a year in See. Extending the contract with him is the club's priority
Zlatan about the invitation to Monza: Galliani told me: Your old Milan is 11 km from Milan
Manchester United consider Dembele as a cheaper alternative to Sancho
In Bulgaria, too, there are problems with the virus: there are 16 cases in one team (it seems that it was caused by one player of the opponent). But it reached the semi-finals of the playoffs!