Slovakia

Raši: Matovičovi treba zobrať rozhodovaciu právomoc a Krajčí by mal skončiť, lebo nezvláda situáciu s pandémiou

27. septembra 2020

Raši

V nedeľňajšej diskusnej relácii O 5 minút 12 Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) to uviedol nezaradený poslanec Národnej rady SR Richard Raši (Hlas-SD). Minister totiž podľa jeho slov nezvláda situáciu v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu na Slovensku.

Click here!

Premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) treba podľa Rašiho zobrať rozhodovaciu právomoc. „V tejto fáze musíme byť len v rukách odborníkov a odhodiť politické hádky,“ vyzval Raši.

Tieto čísla sme tu nemuseli mať

Predseda vlády nemôže svojvoľne meniť rozhodnutia konzília epidemiológov a spoliehať sa na reakcie na sociálnych sieťach, uviedol v relácii Raši.  V rozhodovaní o prijímaní opatrení prevláda podľa neho chaos a nepredvídateľnosť.

„Tieto čísla sme tu nemuseli mať, ak by sme posilnili kapacity ľudí, ktorí vyhľadávajú kontakty pozitívne testovaných ľudí na koronavírus, a ak by sa vláda lepšie pripravila na druhú vlnu pandémie na Slovensku,“ konštatoval Raši.

Kritika je na mieste

Predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) priznala, že kritika opozície pri vyhľadávaní kontaktov je namieste. „Chcem však občanov ubezpečiť, že o tomto probléme diskutujeme a predpokladám, že v pondelok 28. septembra prídu po zasadnutí krízového štábu ďalšie riešenia,“ priblížila koaličná poslankyňa.

Predseda opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba si v relácii ani po výzve moderátora nenasadil rúško. Rúška totiž podľa jeho slov oslabujú imunitu. Bittó Cigániková označila tento jeho postoj za „chrapúnsky“.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Football news:

Goetze scored two goals in his first two games for PSV
Real Madrid are paying the price for a stupid sale to Ronaldo. No one to score. Calderon on the club's problems
Ozil posted a GIF of himself at work in the office: Forward, Arsenal
The Slovenian youth team wants to expel the tyrant coach: he is Against warm-UPS, forbids sleeping on planes and celebrating goals
Ozil on the rapid match: I'll support Arsenal at the TV. I bet on a 4-1 win
Alexey Miranchuk: It's nice to be Back in the game. We continue to work 🤙 🏻
Liverpool will deliver food packages to families in need during the school holidays