Rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne. Foto: SITA/Tomáš Somr

Akademický senát Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne zvolil v stredu 2. decembra na nasledujúce štvorročné obdobie už po tretíkrát Jozefa Habánika za kandidáta na rektora univerzity. Informovala o tom Lucia Petríková z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

Zasadnutie Akademickej obce sa vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu uskutočnilo prvýkrát v online priestore. Z 22 prítomných členov Akademického senátu Trenčianskej univerzity v tajnom hlasovaní vyjadrilo Habánikovi podporu 21 senátorov, nikto nebol proti a jeden sa zdržal hlasovania.

Výsledok tajného hlasovania je pre mňa veľkým záväzkom a ďakujem študentom, zamestnancom a členom Akademického senátu za prejavenú dôveru. Je to však aj o spoločnej zodpovednosti, napĺňať ciele ďalšieho kvalitatívneho rozvoja univerzity. V nasledujúcich štyroch rokoch sa na univerzite budeme venovať najmä podpore excelentnosti vo výskume a vývoji. Pracovať budeme aj na nových ubytovacích kapacitách pre študentov, aby sme vytvorili príjemné prostredie nielen na štúdium, ale aj na oddych a vytvorili okolo univerzity tzv. študentské mestečko. Naďalej budeme podporovať talentovaných študentov a zvyšovať nároky na výsledky vzdelávania. Odmenou za naše úsilie budú úspešní absolventi a ich dôvera k nám,“ uviedol Habánik.

Na rektora čaká ešte vymenovanie prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou, ktoré sa uskutoční na jar budúceho roku.