Slovakia

Rezort školstva vyhlásil výzvy zamerané na pomoc v boji proti COVID-19

Učiteľka ukazuje žiakom ako sa správne nasadzuje ochranné rúško proti šíreniu nového typu koronavírusu počas hodiny na znovuotvorenej škole v slovinskej obci Videm-Dobrepolje v pondelok 18. mája 2020, archívne foto. Foto: TASR/AP

Projekty sa môžu zameriavať aj na sledovacie a monitorovacie zariadenia na bezpečnosť pracovníkov v prvej línii či na smart technológie a mnohé iné relevantné aktivity.

Bratislava 6. augusta (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vyhlásilo v stredu 5. augusta dve výzvy na dopytovo orientované projekty v oblasti vedy a výskumu zamerané špeciálne na pomoc v boji proti ochoreniu COVID-19. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.

Výzva zameraná na mobilizáciu a využitie potenciálu výskumných inštitúcií pri boji proti pandémii vyvolanej ochorením COVID-19 a znižovanie negatívnych následkov pandémie má alokáciu 60 miliónov eur. Oprávnenými žiadateľmi sú subjekty zo všetkých sektorov.

Projekty sa môžu podľa rezortu školstva zameriavať najmä na okruhy, ako sú prevencia a ochrana pred infekciou spôsobenou novým koronavírusom, zdravotnícke a hygienické technológie na diagnostiku a terapiu pacientov, diagnostiku a testovanie, terapiu, vakcíny a lieky. Projekty sa môžu zameriavať aj na sledovacie a monitorovacie zariadenia na bezpečnosť pracovníkov v prvej línii či na smart technológie a mnohé iné relevantné aktivity.

Druhá výzva sa zameriava na podporu zapojenia sa slovenských výskumných inštitúcií do medzinárodných výskumných projektov financovaných v rámci medzinárodných výskumných programov, grantov, fondov a grantových agentúr. Alokácia na túto výzvu je vo výške 20 miliónov eur.

Obe výzvy sa financujú z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Football news:

Solskjaer on penalty: Tough decision. De Gea made an incredible save, but the rules are the rules
It's time to learn the names of new Borussia heroes. Now there are 17-year-old boys making goals
Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments
Philippe Coutinho: I am motivated and I want to work hard to make everything work out well on the pitch
Torres on Chelsea: I Thought I could remain a top player, but I was unstable. Although there were enough successes