logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Šéf novozámockého hokeja: Najkrajšie je, keď sa klubu darí

Hokej na juhu Slovenska je skôr raritou. On však postupnými krokmi dokázal doviesť svoj klub až medzi tuzemskú extraligovú elitu – prezident klubu HC Nové Zámky a de facto prvý muž novozámockého hokeja František Sucharda.
„Hokej existuje v Nových Zámkoch už dlhodobo, ale na takejto úrovni iba v posledných rokoch. Myslím, že je za nami vidieť výsledky našej práce,“ hovorí pre HN klubový šéf, pričom naráža najmä na historický postup do najvyššej súťaže. Práve prienik medzi najlepšie slovenské celky považuje za svoj najväčší funkcionársky úspech, pričom Tipsport ligu hrajú Novozámčania nepretržite od ročníka 2016/2017. Do v poradí už štvrtej extraligovej sezóny vstúpi juhoslovenský tím s rozpočtom okolo 550- až 650-tisíc eur.

„Oproti minulej sezóne je rozpočet slabší aj kvôli nižšej finančnej podpore zo strany mesta. Vážime si však každú podporu nášho klubu, pretože bez ľudí, ktorí nám pomáhajú a spolupracujú s nami, by to nešlo,“ hovorí mesiac pred štartom súťažného ročníka Sucharda. A hoci jeho športovým snom je zisk majstrovského titulu, momentálne sa to javí aj pre vyššie zmienené financie ako nereálne.
„Nevieme dať dokopy taký rozpočet, ako majú napríklad Nitra, Zvol

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO