Slovakia

Spotrebiteľské ceny vo Švajčiarsku opäť klesli

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V medzimesačnom porovnaní spotrebiteľské ceny vo Švajčiarsku klesli o 0,2 %. Ekonómovia počítali s miernejším poklesom, očakávali, že spotrebiteľské ceny klesnú o 0,1 %.

Bern 2. decembra (TASR) – Spotrebiteľské ceny vo Švajčiarsku pokračovali v poklese, už 10. mesiac po sebe, pričom tempo sa ešte zrýchlilo. Uviedol to v stredu švajčiarsky štatistický úrad.

Spotrebiteľské ceny klesli v novembri oproti rovnakému mesiacu minulého roka o 0,7 %. V októbri pokles dosiahol 0,6 %. Ekonómovia počítali so zmiernením poklesu cien, a to na 0,5 %.

Najvýraznejšie klesli náklady na dopravu, konkrétne o 3,2 %. Znížili sa aj náklady na bývanie a energie, ktoré zaznamenali pokles o 0,7 %, ako aj na zdravotnú starostlivosť, kde pokles dosiahol 0,6 %.

Naopak, zvýšili sa ceny potravín a nealkoholických nápojov a ceny v hoteloch a reštauráciách. Ceny potravín a nealkoholických nápojov vzrástli o 0,4 % a v prípade hotelov a reštaurácií sa zvýšili o 0,5 %.

V medzimesačnom porovnaní spotrebiteľské ceny vo Švajčiarsku klesli o 0,2 %. Ekonómovia počítali s miernejším poklesom, očakávali, že spotrebiteľské ceny klesnú o 0,1 %.

Football news:

Berbatov on Bale: He will be returned to Real Madrid if he does not start to show the level that Mourinho expects
Pogba's time at Manchester United is running out again. The club did not buy a top player, but a beautiful story for social networks, Paul lost the battle for influence to Brun
Roma made an extra substitution in the Italian Cup match. The club faces a technical defeat
The Premier League is investigating the transfer of Snodgrass to West Brom. West Ham banned him from playing against them at the sale
Football has broken into Fortnite. The game will host the Pele Cup, add the uniforms of Man City, Juventus and Milan, and a legendary celebration
Shalimov about Miranchuk: Atalanta is an ideal team for him. Don't go anywhere
Agent about Wendel in Zenit: A risky deal, may not be justified