Slovakia

Tím HC DAC Dunajská Streda chce skončiť v MOL lige do šiesteho miesta

Tréner Debre v minulej sezóne viedol ženské drušztvo maďarského Érdu, teraz si vyskúša pôsobenie na Slovensku.

Dunajská Streda 13. júla (TASR) - Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda odštartovali v pondelok prípravu na nasledujúcu sezónu už pod vedením nového trénera Viktora Debreho z Maďarska. Ich cieľ je skončiť v česko-slovenskej MOL lige do šiesteho miesta.

"Minulý rok sme povedali, že rozmýšľame v trojročných cykloch. V prvom roku sme chceli byť sympatickým nováčikom, v druhom chceme byť sympatickým prekvapením, čo znamená skončiť do šiesteho miesta. Keď sa však niečo podarí skôr, nebudeme proti," uviedol prezident klubu Zoltán Horváth.

V uplynulom predčasne ukončenom ročníku sa Dunajská Streda ako nováčik nestratila, pred vypuknutím pandémie figurovalo družstvo na desiatej priečke 14-člennej nadnárodnej súťaže. Teraz má vyššie ambície, počas prestávky sa tím vyrazne posilnil o tri reprezentantky Slovenska - brankárku Viktóriu Oguntoyeovú, krídelníčku Réku Bízikovú i pivotku Kristínu Pastorkovú. Nová tvár je aj maďarská legionárka Beatrix Élőová.

Oguntoyeová sa na domácu palubovku vráti po viac ako 15 rokoch: "Vrátila som sa hlavne kvôli rodine, chcela som k nej byť bližšie. Pätnásť rokov som pôsobila v Maďarsku, teraz ma zaujala ponuka DAC, a preto som sa rozhodla prísť do česko-slovenskej ligy."

Tréner Debre v minulej sezóne viedol ženské drušztvo maďarského Érdu, teraz si vyskúša pôsobenie na Slovensku. "Pán prezident si ma vyhľadal ešte v januári, vtedy sme začali s rokovaniami. Načrtol mi svoje predstavy a potom sme sa dohodli. Koncom marca som už vedel, že prídem, ale vtedy som mal ešte platnú zmluvu s Érdom. MOL ligu som predtým príliš nesledoval, ale už som si stihol pozrieť deväť zápasov z videa," uviedol kouč dunajskostredských hádzanárok. Ten bude v budúcej sezóne môcť počítať aj s dvoma doteraz hlavnými oporami tímu – najlepšou strelkyňou Boglárkou Bízikovou a najlepšou hádzanárkou Slovenska za rok 2019 Monikou Rajnohovou.

Football news:

Ole Gunnar Solskjaer: We will see a better Pogba in the coming seasons. He is approaching the peak
Lothar Matteus: Bayern need to make a lot of mistakes to lose to the current Barca
Pedro said goodbye to Chelsea: it Was an honor to play for the club and be a member of a big family
Tammy Abraham: Lewandowski is the best striker in the world
Dinamo Brest will play Astana, Celtic will play CR Reykjavik in the 1st round of Champions League qualification
Ronaldo can move to PSG. Mendes communicated with Leonardo (Foot Mercato)
De Ligt will miss 2-3 months due to shoulder surgery