Slovakia

Trnava chce opäť bojovať o Európu, Gašparík: Tretie miesto je reálne

Ďalším prírastkom do mužstva je skúsený stredopoliar Roman Procházka.

Trnava 14. júna (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava vstúpili do prípravy na novú sezónu s viacerými novými tvárami a cieľom minimálne zopakovať umiestnenie z uplynulého ročníka Fortuna ligy. V ňom skončili na tretej priečke a vybojovali si účasť v európskej Konferenčnej lige.

"Nechceme poľaviť. Určite sa budeme chcieť opäť pobiť o miesta v pohárovej Európe. Tretie miesto je reálny cieľ," myslí si tréner Spartaka Michal Gašparík. Potešilo ho, že z tímu neodišli kľúčoví hráči, navyše ho na viacerých postoch vystužili. "Veľké plus je, že sa nám darí udržať káder pokope, plus prišli nové posily. Do obrany je to Matej Čurma, do útočnej formácie krídelník Alex Iván. Sú to hráči, ktorých sme mali dlhodobo vytypovaných." Čurma prišiel z Ružomberka a Iván zo Serede.

Ďalším prírastkom do mužstva je skúsený stredopoliar Roman Procházka. Do Spartaka sa vrátil po siedmich rokoch a podpísal dvojročný kontrakt. "Sme radi, źe sa vrátil," povedal Gašparík pre TASR. "Ja som s ním ešte hrával, dobre sa poznáme z ihriska i z kabíny. Zmeny v tíme takto máme viac-menej finalizované, ale prestupové obdobie je ešte dlhé, takže možno ešte počkáme na nejaké príchody." Vedenie klubu predĺžilo zmluvy aj s dvojicou brankárov Ľubošom Kamenárom a Dominikom Takáčom.

Po sezóne mal na stole viacero ponúk grécky defenzívny stredopoliar Kyriakosa Savvidisa, ale Spartak si ho dokázal udržať. "Výkonmi ukázal, že je to náš kľúčový hráč, podával na slovenskú ligu nadštandardné výkony. Je veľmi dôležité, že sme si ho udržali, rovnako ako napríklad Vlaska," tvrdí Gašparík. Jeho zverencov čakajú iba štyri prípravné zápasy a vstup do Konferenčnej ligy, meno súpera v prvom predkole sa dozvedia v utorok. "Príprava je krátka, už za chvíľu nás čakajú pohárové zápasy. Prvé dve predkolá budeme nasadení, takže možno by sme v nich mohli byť papieroví favoriti, potom možno prídu ťažší súperi. Bude záležať aj od žrebu, chceme však určite dobre reprezentovať. Dôležité je mať na začiatku prípravy kompletný káder, my ho v podstate máme a to je veľké plus."

Tridsaťdvaročný Procházka sa na opätovné pôsobenie v trnavskom drese teší. "Ja som tu doma, tu sa cítim najlepšie, takže pocity sú super. Už trénujeme, makáme a tešíme sa na novú sezónu. Mužstvo malo záver minulej sezóny skvelý, je tu veľa talentovaných hráčov a aj tých skúsenejších. Tím je vyskladaný výborne, za chvíľu začíname v Európe a tak verím, že nás tam čakajú dobré zápasy a výsledky," uviedol Procházka, ktorý po odchode z Trnavy pôsobil v Levski Sofia, Viktorii Plzeň a uplynulý rok a pol strávil v poľskom Górniku Zabrze.

Program prípravných zápasov:

19. júna o 11.00 h: FC Spartak Trnava – FC Petržalka (v Červeníku)

22. júna o 11.00 h: FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica (v Červeníku)

26. júna o 11.00 h: Viktoria Plzeň – FC Spartak Trnava

1. júla o 18.00 h: Puskásova Akadémia – FC Spartak Trnava

Football news:

Fantastic story of a surfer from Australia: he won bronze after a severe skull injury (he couldn't even walk)
Aguero underwent a course of stem cell treatment to restore the cartilage of the knee joint
Mills on Varane at Manchester United: I'm not sure that he will be like van Dijk or Dias. There are 6 difficult matches in La Liga, not counting the Champions League
Memphis Depay: I don't care if they call me a rebel. Suarez won a lot not because he is the nicest person on the field
Barca will not have to register Messi as a newcomer. He will be able to work at the training camp without signing a contract
Petkovic headed Bordeaux. He worked with the Swiss national team since 2014
Chelsea may include Zouma in the deal with Sevilla for Kunde