Slovakia

ÚVO ponúka učiteľom ZŠ on-line školenia o verejných nákupoch

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Predseda ÚVO zdôraznil, že úrad spustil vzdelávaciu aktivitu pre žiakov v oblasti verejných nákupov pred viac ako dvoma rokmi.

Bratislava 28. marca (TASR) – Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) ponúka všetkým učiteľom základných škôl (ZŠ) on-line školenia o verejných nákupoch. Predseda ÚVO Miroslav Hlivák im adresoval na Deň učiteľov výzvu, aby sa prihlásili na tieto školenia, a tým mohli vzdelávať žiakov v tejto oblasti. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.

Predseda zdôraznil, že úrad spustil vzdelávaciu aktivitu pre žiakov v oblasti verejných nákupov pred viac ako dvoma rokmi. „Pandémia však aj nám urobila škrt cez rozpočet a ani my nemôžeme chodiť na základné školy osobne. Do on-line priestoru sme sa však presunuli aj my,“ zdôraznil.

Interaktívna aktivita sa stala podľa ÚVO od roku 2018 súčasťou dobrovoľných učebných osnov pre základné školy. „Na webe Štátneho pedagogického ústavu je zverejnená metodika o verejných nákupoch určená učiteľom základných škôl. Keďže som si vedomý toho, že téma nakupovania za verejné peniaze je špecifická a vyžaduje si osobitý prístup, s radosťou túto našu metodiku dôsledne vysvetlíme a v tejto téme vzdeláme všetkých učiteľov, ktorí o to požiadajú,“ dodal Hlivák.

Football news:

Courtois on 2:1 with Barca: Real showed that they can fight
Messi has not scored against Real Madrid since May 2018
Zinedine Zidane: Real Madrid beat Barca deservedly. You can't blame everything on the judge
Ronald Koeman: The referee should have taken a clear penalty. But Barca will have to accept it again
Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR
Ex-referee Iturralde Gonzalez believes there was a penalty on Braithwaite. Andujar Oliver thinks not
Casemiro got 2 yellow cards in a minute and will miss Real Madrid's game with Getafe