Slovakia

V Bratislave pripravujú odberné miesta na COVID-19: Otestujú vás pod Devínom aj na Kuchajde

Desaťtisíce obyvateľov hlavného mesta budú plošne testovať na nebezpečné ochorenie COVID-19 a jednotlivé mestské časti chystajú nielen vybavenie a priestory, ale aj personál. Nový Čas zisťoval, na ktorých miestach a ako celoplošné odbery vzoriek budú prebiehať.

Jedno z odberných miest bude aj v areáli na Kuchajde.
Otvoriť galériu

1. Devínska nová Ves

„Informácií máme viac, lebo sme aj počas uplynulého víkendu boli v kontakte s príslušníkmi OS SR, ale veľa vecí je ešte v pohybe a informácie nie sú definitívne. Máme málo prihlásených dobrovoľníkov. Tých stále vyzývame, aby sa prostredníctvom našej stránky registrovali,“ konštatovala Jana Vedejová z mestského úradu.

2. Devín

„Informácie sa neustále menia. Taktiež sme poprosili o výzvu pre dobrovoľníkov,“ uviedla starostka Ľubica Kolková.

3. Dúbravka

„Na našej webovej stránke sú už zverejnené konkrétne miesta. Pre testovanie je možné vybrať si ľubovoľné miesto testovania. Na testovanie sa nedávajú časenky, nepostupuje sa podľa abecedy,“ informovala hovorkyňa Lucia Marcinátová.

4. Karlova Ves

„Doteraz nám štát neoznámil najdôležitejší údaj – odkedy dokedy máme testovať obyvateľov. Chceme, aby boli Karlovešťania maximálne informovaní prostredníctvom plagátov, no zatiaľ ich z tohto dôvodu nemôžeme dať vytlačiť a distribuovať,“ povedal hovorca Branislav Heldes.

5. Nové Mesto

„Na rokovaniach krízového štábu sa zúčastňujú všetky zložky, ktoré budú spolupracovať na zabezpečení testovania. Intenzívne komunikujeme aj so správcami budov či areálov, kde bude toto testovanie prebiehať. Väčšina miest bude v areáloch škôl, odberové miesta budú napríklad aj na Kuchajde,“ povedal hovorca Marek Tettinger.

6. Rača

„Stále chýbajú informácie o tom, kto a kedy preplatí samosprávam náklady na zabezpečenie odberových miest, ochranné pomôcky a stravovanie,“ uviedla zastupkyňa starostu Lenka Antalová Plavúchová.

7. Vajnory

„Príjemne nás prekvapil záujem Vajnorákov, ktorí sa prihlásili ako dobrovoľníci. Týmto im ďakujeme za ochotu. Zároveň sa snažíme zabezpečiť aj rezervu, po víkendovom testovaní na Orave a v Bardejove sa to ukazuje ako veľmi potrebné,“ dodal vedúci komunikácie Tomáš Hajdušek.

8. Ružinov

„V Ružinove máme na testovanie pripravených 26 objektov (ZŠ, SŠ, parkoviská, Cultus, spoločenské domy atď. Zoznam bude po schválení hygienou zverejnený na webe MČ,“ uviedla hovorkyňa Tatiana Tóthová.

9. Petržalka

„Zastrešenie bude poskytnuté pri odberových miestach a ostatným pracovníkom, ktorí sa budú podieľať na organizácii testovania. Keďže počasie nevieme ovplyvniť, odporúčame všetkým ľuďom, ktorí sa zúčastnia testovania, aby si zvolili vhodný odev,“ prezradila hovorkyňa Mária Halašková.

10. Jarovce

„Informácie sa priebežne spresňujú a predpokladám, že v utorok bude už všetko vyjasnené,“ povedal starosta Jozef Uhler.

11. Podunajské Biskupice

„Informácie sú ohľadne testovania priebežne dopĺňané, pričom ešte stále nemáme odpovede na niektoré naše otázky,“ prezradil starosta Zoltán Peko.

Ostatné mestské časti sa do uzávierky nevyjadrili.

Kde uvažujú o testovaní

Football news:

Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it