Slovakia

Vaneska prežila pád z 8. poschodia rozostavanej bytovky: Črtá sa jej štedré odškodné

Rodina napriek tomu od majiteľa osudného objektu nedostala žiadne odškodnenie. Stavebník žiadnu vinu necíti.

Statočná Vaneska (14) sa stále zotavuje z hrozivého úrazu, ktorý utrpela v marci 2013. Zrútila sa z 8. poschodia rozostavanej bytovky. Lekári jej nedávali šancu, no ona sa po niekoľkých týždňoch prebrala z bdelej kómy.  „Darí sa mi celkom dobre. Nepotrebujem už vozík. Viem sama chodiť. Aj vlasy mi narástli,“ hovorí dievčina.

Už nepotrebuje Otvoriť galériu
Nedávno podstúpila operáciu oka. Štyri zo šiestich hybných očných svalov jej odumreli. Každý deň berie štyri druhy liekov – na regeneráciu mozgu, na epilepsiu a na upokojenie. „Vaneska od liekov pribrala. Niektorí ľudia na ňu ukazujú prstom. Od úrazu sa utiahla a viac sa bojí, dokonca aj ísť cez priechod. No tešíme sa aj tak. Keď si predstavím, čo hrozilo, tak sa máme dobre,“ vraví mamina Adriana (36). Nechala prácu, aby sa mohla naplno starať o chorú dcéru. Teraz však musia vyžiť z príspevku na opatrovanie vo výške 299 eur.

Developér s nimi nekomunikuje

„Chcela som sa s ním korektne dohodnúť. Veď Vaneska bola zdravé a veselé dieťa, chcela študovať a byť policajtka. Neučila sa zle,“ hovorí Adriana. „Majiteľ nám ani raz nezavolal, nenapísal, neprejavil nijakú ľútosť. Ani sa po úraze neopýtal, či bude vôbec žiť,“ pokračuje.

Rozostavaná Otvoriť galériu
Na okresný súd podala žalobu o náhradu škody a na ochranu osobnosti a súd jej ako zabezpečovacie opatrenie uznal záložné právo na dva byty v bytovke, ktorá je teraz v rekonštrukcii. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné.
Vaneske

Majiteľ vidí všetko inak. „Mňa nikto nevolal za účelom dohody ani ničoho. Nemám dôvod sa dohodnúť, ja som nič nezanedbal. Nemám dôvod sa cítiť vinný ani zodpovedný. Zo strany rodiča je oveľa väčšia zodpovednosť!“ povedal stavebník Mikuláš Danci.

Football news:

This is the best Milan in years: superkambekom with Juve (3 goals in 5 minutes!) saved the intrigue in Serie A
Zlatan Ibrahimovic: I am the President, player and coach! If I had been in Milan since the start of the season, we would have taken the scudetto
Sarri on the defeat by Milan: we played first-class football for 60 minutes. Then-turbidity
Pioli on the victory over Juve: Milan became a team. We can play even better
Pioli beat Juventus for the first time as a coach
Vardy has scored 10 goals for Arsenal in Premier League matches. Only Rooney has more
Ronaldo scores or gives an assist in 17 consecutive Serie A matches, where he scored 25 (21+4) points