Slovakia

Veľká Británia pomáha pandémiou vytrápenému Slovensku: Dar za 31-tisíc eur

S ich využitím sa počíta v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku alebo aj v odberových miestach, v ktorých pôsobia príslušníci Ozbrojených síl SR. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Ide o dôkaz nadštandardných aliančných vzťahov a zároveň o potvrdenie úspešnej bilaterálnej spolupráce medzi oboma krajinami," povedal štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer. Podotkol, že dar je realizovaný z grantu Veľkej Británie a jeho hodnota je 31.300 eur.

Majer poďakoval za dar mimoriadnemu a splnomocnenému veľvyslancovi Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigelovi Bakerovi. Zároveň ho informoval aj o aktuálnej situácii v súvislosti so šírením nového koronavírusu na Slovensku, ako aj o plnení asistenčných úloh príslušníkov Ozbrojených síl SR v rámci domáceho krízového manažmentu. "Pozornosť bola venovaná aj bilaterálnej spolupráci v oblasti vzdelávania a výcviku či budúcim možnostiam účasti jednotlivých zložiek ozbrojených síl oboch krajín na spoločných medzinárodných cvičeniach," podotkla Kovaľ Kakaščíková.

Football news:

Contrast before the whistle in Prague: Slavia players lined up in front of a kneeling Arsenal
Unai Emery: I am used to matches against my former clubs, so the games with Arsenal are not something new
I drink beer, champagne, red wine. I eat cheese and caviar. Figo about watching football
Figo about Messi and Ronaldo: Truffles with caviar is difficult to compare
Pogba on the substitution at half-time: They tried to provoke me for the 2nd yellow card. The coach decided that it would be better if I left the field before the red
Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United are in for a real European battle with Roma. We are good against the Italians
Mikel Arteta: An important victory at a crucial moment, but it will be difficult for Arsenal. Emery is the most successful coach in the history of the Europa League