Slovakia

VIDEO: Na Kurinci boli tri hasičské autá a motorový čln

Pri vodnej nádrži Kurinec pri Rimavskej Sobote boli tri hasičské autá a motorový čln. Nešlo však o ostrý výjazd, ale o výcvik vodcov malých plavidiel. Praktickou časťou si overujú svoje zručnosti na vode.

V okrese Rimavská Sobota je viac potápačov ako inde v kraji. Sú súčasťou krajskej potápačskej jednotky Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici, ktorá zasahuje v celom kraji a v niektorých okresoch Košického kraja – Rožňava, Gelnica a Spišská Nová Ves. Ako ďalej Rimava.sk informoval riaditeľ OR HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák, vodcovia malých plavidiel musia do roka odjazdiť určitý počet hodín. V rámci Rimavskej Soboty majú takmer tridsať takýchto vodcov, ktorí oprávnenia potrebujú pri výkone svojho povolania.

Článok pokračuje pod reklamou

„Je to predpísané, za to, že sú u nás potápači, tak je toho viac, lebo každý potápač musí byť aj vodca,“ priblížil Laššák a dodal, že k dispozícii majú dva člny, ktoré využívajú pri zásahoch spojených napríklad s hľadaním osôb vo vode.

Hasiči pomáhajú pri záchrane ľudských životov a majetku. Zasahujú pri požiaroch či dopravných nehodách. Pravidelne absolvujú aj výcviky potápania, v zime na zamrznutej hladine. Na vode môžu vo všeobecnosti zasahovať pri prípadnej inštalácii norných stien alebo kontrole pilierov nosných prvkov mostov.

Ako zdôrazňuje riaditeľ, treba byť pripravený na všetky situácie. Udalosti spojené s potápaním pritom nie sú až také časté ako bežné technické zásahy. Tento rok podľa Laššáka našťastie nemali výjazd spojený s využívaním motorového člna či potápačov, aj preto sú takéto cvičenia potrebné. V rámci nich chodia aj napríklad do Tornale, kde je zatopená priepasť nazývaná Morské oko. Stretávajú sa tu mnohí špecialisti a potápači zo širokého okolia.

Zdroj: Rimava.sk

Football news:

Ancelotti on the recipe for winning the Champions League: unconsciousness of actions, luck and courage
Werder searches for talent using machine learning and predicts injuries from DNA
Langle about the match with Napoli: We have a very small advantage
Elvin Kerimov: in 2012, Utkin calls: I Read your text on Showsport, since September 1, you are fired
Willian is impressed with Arteta's desire to sign him to Arsenal, but has not yet decided where he will go
Adebayor on Ronaldo: real know what they lost by letting him go. These players appear once every 200 years
At 3 o'clock in the morning, Vasya wrote: Elvin, this is pathetic, monstrous. I am wildly disappointed. Kerimov on criticism from Utkin