Slovakia

Vtipkuje, má dobrú náladu. Novinky o Eriksenovi potešili všetkých

Jeho zdravotný stav sa však postupne zlepšuje, potvrdil v pondelok jeho agent.

„Vtipkuje, má dobrú náladu. Má sa dobre. Je s rodinou a všetkých pozdravuje,“ uviedol hráčov agent Martin Schoots pre denník La Gazzetta dello Sport.

Christian Eriksen Čítajte viac Eriksen mal zástavu srdca, potvrdil lekár. Experti: Dohrávať bolo barbarské

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar mal podľa lekárov zástavu srdca, príčina nie je zatiaľ známa.

„Všetci chceme vedieť, čo sa stalo, on takisto. Lekári mu robia množstvo vyšetrení a to chvíľu trvá,“ povedal agent po návšteve Eriksena v nemocnici v Kodani.

Eriksen odpadol v závere prvého polčasu pri postrannej čiare, keď naňho lopta smerovala po autovom vhadzovaní.

Približne po pätnásťminútovej resuscitácii sa ho lekárom podarilo oživiť a pri vedomí transportovať do nemocnice.

V nedeľu bol už v stabilizovanom stave a poďakoval sa všetkým za pomoc a podporu.

Podľa agentúry AFP sa neočakáva, že by Eriksen mal ešte zasiahnuť do šampionátu, no čoskoro by sa mohol presunúť do domácej liečby. V nemocnici určite zostane celý pondelok a pravdepodobne aj v utorok, tvrdí agent.

„Je šťastný, lebo vidí, koľko ľudí sa o neho stará a vyjadruje mu podporu. Dostáva povzbudivé správy z celého sveta,“ dodal Schoots.

Christian Eriksen Čítajte viac Eriksenov kolaps a očkovanie? Škriniarov šéf sa vyjadril jasne

Stredopoliar Interu Miláno z nemocnice povzbudil spoluhráčov pred nadchádzajúcim zápasom B-skupiny s Belgickom. Tí v prvom vyjadrení pre médiá sľúbili, že šampionát odohrajú pre neho.

„Budeme hrať pre Christiana a pre všetkých, ktorí nás podporujú,“ vyhlásil na pondelkovej tlačovej konferencii Pierre-Emile Höjbjerg, ktorý po reštarte stretnutia s Fínskom nepremenil penaltu.

„Cítime podporu zo všetkých strán. Som si istý, že ľudia zažijú vo štvrtok na Parken Stadium niečo špeciálne. Teším sa na to. To, že budeme hrať pre Christiana, berieme ako motiváciu navyše,“ dodal útočník Martin Braithwaite.

Football news:

Manchester United are ready to sell Lingard, Telles, Jones, Dalot, James, Williams and Pereira. The departure of Martial is possible
Barcelona supported Morib after insults in social networks: We love football and fight against racism
There were photos of the blue away uniform of Real Madrid with orange inserts and a graffiti pattern
Top 30 Fastest Football Players in the world (update)
40 thousand pounds were collected for the restoration of the Rashford mural. The player gave money for food for the needy
The 82-year-old pensioner donated one million euros to the victims of the flood in Germany and called on Bavaria to join. The club agreed
Roberto Carlos: Jorginho gave results both in the national team and at Chelsea. English fans should put up a monument to him