logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Zamestnanosť v Spojenom kráľovstve dosiahla na konci novembra rekord

Podľa údajov ONS počet ľudí v Spojenom kráľovstve, ktorí mali prácu za tri mesiace do konca novembra 2018, stúpol o 141.000 oproti predchádzajúcim trom mesiacom a medziročne o 328.000.

Londýn 22. januára (TASR) - Zamestnanosť v Spojenom kráľovstve sa koncom minulého roka, pár mesiacov pred vystúpením krajiny z Európskej únie (EÚ), zvýšila na nový rekord. Informoval o tom v utorok štatistický úrad ONS.

Podľa údajov ONS počet ľudí v Spojenom kráľovstve, ktorí mali prácu za tri mesiace do konca novembra 2018, stúpol o 141.000 oproti predchádzajúcim trom mesiacom a medziročne o 328.000 na rekordných 32,53 milióna. Miera zamestnanosti pritom dosiahla 75,8 % a bola najvyššia v histórii týchto štatistík, ktorá siaha do roku 1971.

Nezamestnanosť pritom stagnovala, keďže medzi septembrom a novembrom 2018 stúpla len o 8000 oproti obdobiu august-október, čo nemalo vplyv na mieru nezamestnanosti, ktorá podľa predbežných údajov zostala na úrovni 4 %. V medziročnom porovnaní sa počet nezamestnaných za tri mesiace do konca novembra 2018 znížil o 68.000 osôb na 1,37 milióna osôb.

Aj podiel obyvateľov, ktorí mali prácu, bol najvyšší v histórii záznamov, povedal David Freeman, vedúci oddelenia v ONS, ktoré sleduje vývoj na trhu práce.

"A podiel ľudí, ktorí hľadajú prácu a nedokážu si ju nájsť, zostal na najnižšej úrovni za viac ako 40 rokov," dodal.

Priemerná mzda bez odmien sa za 12 mesiacov do konca novembra 2018 zvýšila o 3,3 %. Tempo jej rastu tak bolo väčšie ako inflácia.

Themes
ICO