Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Zo zanedbanej hracej plochy vznikne na Hrobákovej vynovené hokejbalové ihrisko

Ihrisko Hrobákova

Zdroj: Facebook/Petržalka

Petržalka pokračuje s rekonštrukciou športových ihrísk. Po Medveďovej ulici v Ovsišti plánujú otvoriť vynovené ihrisko na Hrobákovej. Zo zanedbanej a opustenej hracej plochy tak má vzniknúť  multifunkčný areál s lavičkami, smetnými košmi či pitnou fontánkou za viac ako 76-tisíc eur.

Okrem rekonštrukcie starej plochy, povrchu a mantinelov bude verejnosti slúžiť vynovený basketbalový kôš. Mestská časť priblížila, že v areáli ihriska bude naďalej k dispozícii aj opravený pingpongový stôl  a na aktuálne trávnatej ploche budú inštalované úplne nové workoutové stroje za približne 12-tisíc eur.
"Okrem toho budú rekonštrukčné práce pozostávať z výmeny mantinelov a nový asfalt nahradí existujúcu betónovú hraciu plochu. Neskôr budeme radi, ak pribudne aj tribúna pre divákov a krytá šatňa nielen pre hokejbalových hráčov," spresnila petržalksá samospráva na sociálnej sieti.

Vynovené budú aj dreviny. Namiesto štyroch inváznych pajaseňov, ktoré sa podľa zákona v rámci starostlivosti o zeleň musia vypíliť, plánuje Petržalka vysadiť šesť nových neinvazívnych stromov. Tie tak majú vytvoriť nielen prírodnú protihlukovú stenu, ale aj zelené miesto na pobyt v exteriéri.

Zdroj: Facebook/Petržalka

Zdroj: Facebook/Petržalka

​Vďaka iniciatíve Petržalská hokejbalová liga a podpore mestskej časti  si prídu na svoje všetci aktívni i pasívni vyznávači profesionálneho a amatérskeho športu. 

(nc)