Turkey

Açık cezaevlerine Coronavirüs izni geliyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen Ceza İnfaz Kanunu’na konuşan geçici madde ile açık cezaevinde bulunan mahkumlar 30 Mayıs’a kadar izinli sayılacak.

AK Parti Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Yılmaz Tunç, Ceza İnfaz Kanunu'na açık cezaevlerine izin verilmesine ilişkin geçici madde konulacağını açıkladı.

"2 AY ARA İLE 3 KEZ UZATILABİLECEK"

Tunç,"TBMM'de görüşmekte olduğumuz Ceza İnfaz Kanununda değişiklik teklifimizde yer alan düzenleme ile #COVİD19 nedeniyle Açık cezaevinde bulunan hükümlüler 30.05.2020'ye kadar izinli sayılacak,bu süre Sağlık Bakanlığının görüşü ile Adalet Bakanlığınca 2 ay ara ile 3 kez uzatılabilecek"dedi.

Af yasası son dakika haberleri: Ceza infaz kanunu bugün meclise geliyor; kimler ceza infaz kanunundan yararlanacak?

Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya ise Ceza İnfaz Kanunu ile 45 bin mahkumun kişinin açık cezaevlerinden çıkacağını buna ek olarak 30 bin kişinin de söz konusu geçici ek madde ile 30 Mayıs'a kadar izinli hale geleceğini belirtti.


Afyon Milletvili Özkaya, Adalet Bakanlığı'na meclis açılana kadar bu izni 3 kez uzatma yetkisi verdiklerini kaydetti. Özkaya, açık cezaevlerinden izinli çıkan kişilerin yerine kapalı cezaevlerinden açığa çıkmasına bir yılı kalmış gönüllü mahkumların alınacağını ifade etti. Özkaya bu mahkumların açık cezaevlerinde iş kollarının devamlılığını sağlayacağını ifade etti.

Football news:

Niang is Interesting for Tottenham, but the move to Marseille is more real
Coutinho's agent: Philippe has a desire to return to the Premier League, but there have also been conversations with Bayern about next season
Bayern President on Sanaa: he plays in Nike cleats. If he goes to us, he will learn about the advantages of adidas
Ighalo's agent confirmed that Manchester United are close to extending the player's loan until January
Celtic can sign Claudio Bravo, foster or Joe HART
Harry Kane: Tottenham must win 7-8 games to qualify for the Champions League
Jankauskas on Mourinho: Smart, witty and strong. First of all, the spirit