Turkey

AŞTİ esnafının beli büküldü

ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, “AŞTİ esnafımızın kiralar ve yüksek ortak giderler nedeniyle beli bükülmüş durumda. Esnafımızın talep ve beklentilerini Büyükşehir gündemine taşıyacak, sorunların bir an evvel çözülebilmesi için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, koronovirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren AŞTİ esnafının sorunlarını dinledi. MHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Rüştü Biçer’in de katıldığı ziyarette Ankara Şehirlerarası Otobüs İşletmecileri ve Acenteleri Derneği (AŞTİDER) Başkanı Mustafa Özbakır ve yönetimi ile bir araya gelen Ilıkan, AŞTİ esnafının talep ve beklentilerini dinledi. AŞTİ esnafına destek olunması gerektiğini ve esnafın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden destek beklediğini ifade eden Ilıkan, şunları söyledi:

AŞTİ esnafının beli büküldü

BÜYÜKŞEHİR GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIZ

“MHP grubu olarak bizim önceliğimiz esnafımızın güçlü bir şekilde ayakta durmasıdır. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafımız, haklı olarak Büyükşehir Belediyesi’nden destek bekliyor. Zaten sıkıntılı bir süreç yaşayan AŞTİ esnafımızın kiralar ve yüksek ortak giderler nedeniyle beli bükülmüş durumda. Esnafımızın kiraların ve ortak giderlerin yıl sonuna kadar alınmaması talebi var. AŞTİ sadece belediyenin ya da belediyenin bir şirketinin gelir kaynağı olarak görülmemelidir. AŞTİ, Başkent’in ziyaretçi yönetiminde önemli merkezlerden biri ve Başkent’in temsili niteliğinde bir mekân olarak algılanmalıdır. AŞTİ’yi ayakta tutan, AŞTİ’de yaşayan ve AŞTİ’yi yaşatan ise içindeki işletmeler ve esnaflarımızdır. Biz MHP olarak, esnafımızın talep ve beklentilerini Büyükşehir gündemine taşıyacak, sorunların bir an evvel çözülebilmesi için gayret göstermeye devam edeceğiz.”

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi