Turkey

Benan isminin anlamı nedir? Benan ne demek

Benan ismi en popüler isimlerden biridir. Benan isminin iki tane anlamı bulunmaktadır. İsim Arapça kökenli bir isimdir. Benan ismi hem kız hem de erkek için kullanılan uniseks bir isimdir. Benan ismi aynı zamanda Kur'an-ı Kerim'de de geçen bir isimdir. Benan ismini yeni doğacak çocuklarınıza tercih edebilirsiniz.

 Benan İsminin Anlamı

 Benan İsminin sözlükteki ilk anlamı parmakla gösterilecek kadar güzel demektir. Benan isminin bir diğer anlamı ise ünlü ve tanınmış kimsedir. Benan ismi hem erkek bebeğe hem de kız bebeğe konulmaktadır. Herhangi bir anlam farklılığı da söz konusu değildir. Benan ismi ise Kur'an-ı Kerim'in Enfal ve Kıyamet surelerinde geçmektedir. Benan ismi en güzel isimlerden biridir.

 Benan Ne Demek?

 Benan ne demek sorusunun cevabı ise Benan demek parmaklar ve parmak uçları demektir. Aynı zamanda parmakla dahi gösterilecek kadar güzel olan kimse anlamı da yer almaktadır. Benan kelimesi ise Arapça kökenli bir kelimedir.

Football news:

Gil about Adama Traore: this is a phenomenon. He is the fastest player in the world
Milan is Interested in the midfielder of the national team of Ireland Hendrik. He can leave Burnley as a free agent
Shirokov's concert in the Comment.Show: called Yakin a pure asshole, remembered the fight with Glushakov and quarrels over the Hulk and Witzel
Jon Flanagan: Trent is the best right-back in the world, but will end up playing in the Liverpool midfield
Kike Setien: the five-substitution Rule will hurt Barcelona
Riyad Marez: Now is the time for Manchester City to win the Champions League. We have everything for this
Havertz became The Bundesliga's all-time leading under-21 goalscorer