Turkey

Bursa'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı düzenlendi

Bursa'daki tören, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak'ın Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Başparmak, yaptığı açıklamada Milli Mücadelenin 101. yıl dönümünü kutlamanın sevincini, huzurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl sade bir tören yapıldığını aktaran Başparmak, "Bu yılki törenleri daha farklı kutlamayı arzu ederdik ama pandemi süreci nedeniyle yapılamadı. İnşallah seneye çok daha güzel kutlamalar yaparız. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızı en içten dileklerimle kutluyorum. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." diye konuştu.

Törende sosyal mesafe ve maske takma kurallarına uyuldu.

Football news:

Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season
Gattuso on Napoli: We must develop a winning mentality
Avangard congratulated Zenit with the title: it's Time to match and take the Gagarin Cup
Coach of Orenburg Pro 0:1 with Rubin: Morally devastated, could have drawn
Kike Setien: Griezmann played a great match, understood Messi well, scored a great goal. We changed something
Barca President on the Real Madrid match: VAR always favours one team. I have an unpleasant feeling
Faty scored the 9,000 th goal in the history of Barcelona