Turkey

CHP İstanbul’dan sosyal medyayı sallayan reklam filmi: Bir Umutla Başlar

CHP İstanbul İl Başkanlığı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle sosyal medya hesaplarından ‘'Bir Umutla Başlar'' sloganıyla bir reklam filmi yayınladı.

Sosyal medya platformu Twitter'da #BirUmutlaBaşlar etiketiyle paylaşılan reklam filmi kısa sürede binlerce kişiye ulaştı.

GÜZEL BİR GELECEK DAİMA UMUTLA BAŞLAR

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da reklam filmini kişisel sosyal medya hesabından paylaştı

Kaftancıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

* Genç kardeşim; yokluğa, yoksulluğa, eşitsizliğe, sistemsizliğe, adaletsizliğe karşı senin sesinde, sözünde ve gözlerinde umut var.
* Birlikte kuracağımız mutlu yarınlar için sen yeter ki umut et. Çünkü 101 yıl önce olduğu gibi güzel bir gelecek daima bir umutla başlar.

İŞSİZLİK VE YKS VURGUSU

CHP İstanbul'un hazırladığı video filmde gençlerin hayatlarını karartan eğitim ve sınav sistemlerindeki değişiklikler çarpıcı bir şekilde anlatılırken siyasi iktidarın artan genç işsizliği karşısındaki kayıtsızlığı da vurgulandı.

Özellikle son 1 aylık süreçte YKS tarihinin iki kez değiştirilmesi nedeniyle öğrencilerin yaşadığı mağduriyetin öne çıktığı reklam filminin bir bölümünde CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu gençlere seslendi.

Türkiye'de gençlerin yaşadığı sorunlara ve artan gelecek kaygılarına rağmen umudun öneminin vurgulandığı reklam filmi, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesinin ilk adımını atan Mustafa Kemal Atatürk'ün 10. Yıl Nutku'nda yer verdiği ‘'Daha çok çalışacağız. Daha az zamanda, daha büyük işler başaracağız'' sözleri ile sona eriyor.

Football news:

Balotelli can move to Boca juniors
Rummenigge on Havertz: Bayern will not pull his transfer this year
Bayer sports Director Feller on Havertz: We agreed that if possible, he could leave this summer
Roma midfielder under has agreed a 5-year contract with Napoli for 3.5 million euros a year
Baros will end his career at the end of the season
Pogba and Brunu were injured when they collided in training. The Bournemouth game is in question (Daily Mail)
Ex-President of Barca Gaspar: Messi has a few more years to be the best player in the world