Turkey

Çocuğu olanlara aylık 35 TL şartlı sağlık yardımı parası veriliyor!

Türkiye’de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çeşitli projeler ile dar gelirli vatandaşlara destek sağlıyor. Bu kapsamda yoksul ailelere çocuklarını düzenli olarak sağlık kontrollerine götürmeleri şartı ile para yardımları yapılıyor. Ödemeden 0-6 yaş arası çocuğu olanlar faydalanabiliyor. Ayrıca Bakanlık tarafından gebe kadınlara (en fazla 9 ay) ve lohusa kadınlara (en fazla 2 ay) aylık 35 TL ve hastanede doğum gerçekleştiren kadınlara bir kereye mahsus olmak üzere 75 TL tutarında nakdi yardım yapılıyor. Ancak şartılı sağlık yardımından faydalanmak için belirli şartları sağlıyor olmak gerekli.

ŞSY’den faydalanmanın şartları nelerdir?

ŞSY’den faydalanabilmek için hanede sosyal güvenceli birey bulunmaması, düzenli olarak doktor kontrollerine gidilmesi ve hanenin muhtaç olduğuna Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından kanaat getirilmiş olması gerekiyor.

ŞSY’na nasıl başvurulur?

Şartlı sağlık yardımı almak isteyen vatandaşlar en yakın İl/İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfına kimliğiyle başvuruda bulunabilirler. Başvurusu onaylanan vatandaşlara ödemeler, PTT aracılığı ile doğrudan anneler adına açılan hesaplara yapılmaktadır.

Football news:

Lazio will play in the 2020/21 Champions League thanks to Roma's relegation from the Europa League
Zidane about the game with Manchester City: real are at a disadvantage, this match is like a final
Maurizio Sarri: My future at Juve does not depend on the match against Lyon. Otherwise, the management will present themselves as Amateurs
Norwich refused to sell defender Lewis to Liverpool for 10 million pounds
Maurizio Sarri: Lyon has improved. Juve will have a difficult match
Zinedine Zidane: bale chose not to play, the rest is between us
Varane about the match with Manchester City: Real Madrid likes to fight with the best. We'll have to attack