Turkey

Dolar ne kadar, kaç TL? 6 Ağustos Euro ve Dolar bugün ne kadar oldu? İşte güncel ve canlı döviz kuru fiyatları

Ekonomi piyasasını yakından etkileyen dolar fiyatları son gelişmeleri en önemli gündem maddesi olarak karşımıza çıkıyor. Haftanın dördüncü gününde ani yükseliş yaşayan döviz kurlarında hareketlilik dikkatlerden kaçmıyor. Yatırımını bu yönde yapan vatandaşlar ise canlı ve güncel rakamları merceğine alırken alış ve satış fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Buna göre; Dolar ne kadar, kaç TL? 6 Ağustos Euro ve Dolar bugün ne kadar oldu? İşte güncel ve canlı döviz kuru fiyatları

Dolar ne kadar, kaç TL? 6 Ağustos Euro ve Dolar bugün ne kadar oldu? İşte güncel ve canlı döviz kuru fiyatları

Türkiye piyasasında altın fiyatlarının yanı sıra dolar fiyatlarını da merak ediliyor. Corona virüs salgınıyla birlikte ani iniş ve çıkış yaşayan döviz kurlarında canlı ve güncel rakamlar an be an takip ediliyor. Gün içerisinde kurları takip eden vatandaşlar yatırımını yaptığı dolar ve Euro fiyatlarındaki alış ve satış fiyatını araştırıyor. Son olarak dolar 7.15 TL seviyesinde hareket ederken, Euro ise 8.51 bandında seyrediyor. Peki Dolar ne kadar, kaç TL? 6 Ağustos 2020 Euro ve Dolar ne kadar oldu? İşte güncel ve canlı döviz kuru fiyatları

DOLAR NE KADAR, KAÇ TL? 6 AĞUSTOS DOLAR VE EURO FİYATLARI

Dolar fiyatları ile ilgili son gelişmeler, anlık değişimler küçük ve büyük ölçekli yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Corona virüs kaynaklı olarak dolardaki sert yükselişe devam eden '' Euro ve dolar fiyatları ne kadar oldu?'' sorusuna yanıt aranıyor.

İşte, 6 Ağustos Euro ve dolar fiyatlarında canlı ve güncel rakamlar…

Dolar ne kadar, kaç TL? 6 Ağustos Euro ve Dolar bugün ne kadar oldu? İşte güncel ve canlı döviz kuru fiyatları

DOLAR NE KADAR OLDU?

Dolar fiyatları yatırımcısı tarafından an be an takip ediliyor. Son dönemde en hareketli zamanlarını yaşayan dolar en son dün akşam saatlerin 6.86 civarında seyrediyordu. Bugün ise dolar alış 7,2224 TL iken, satış 7,2470 TL'den işlem görüyor.

EURO NE KADAR?

Euro fiyatlarında ani iniş ve çıkışlar gözlemlenmeye devam ediyor. Yatırımcısının an be an takip ettiği Euro bugün alış 8,5945 TL, Satış ise 8,6374 TL'den işlem görüyor.

DOLAR ALIŞ: 7,2357

DOLAR SATIŞ: 7,2472

CANLI VE GÜNCEL DÖVİZ KURU FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

EURO ALIŞ: 8,5945

EURO SATIŞ: 8,6374

Dolar ne kadar, kaç TL? 6 Ağustos Euro ve Dolar bugün ne kadar oldu? İşte güncel ve canlı döviz kuru fiyatları

BORSA İSTANBUL'DAN YENİ DÜZENLEME! DOLAR VADELİ İŞLEMLER...

Borsa İstanbul tarafından üyelere gönderilen duyuruda, VİOP'ta yarından itibaren, dolar/TL vadeli işlem sözleşmelerinde işlem gören vade sayısının 16 aya çıkarılacağı kaydedildi.

VİOP'ta halen dolar/TL vadeli işlem sözleşmelerinin, vade döngü aylarının şubat, nisan, haziran, ağustos, ekim ve aralık olduğu, içinde bulunulan ay, takip eden ay, sonraki ilk 3 döngü ayı ve aynı yılın aralık ayı olmak üzere toplam 6 vade ayında işlem gördüğü kaydedildi.

YARINDAN İTİBAREN GEÇERLİ

6 vade ayını tamamlamak için gerektiğinde bir sonraki takvim yılının aralık vadeli işlem sözleşmelerinin de ayrıca işleme açıldığı anımsatılan duyuruda, "Yapılan değerlendirme sonucunda 7 Ağustos 2020 tarihinden itibaren dolar/TL vadeli işlem sözleşmelerinde aynı anda içinde bulunulan ay ve takip eden 15 ay olmak üzere toplam 16 ayın işleme açılmasına karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Analistler, döviz kuru pozisyonlarını hedge etmek (dalgalanmalardan korunmak) isteyen kişi ve kurumların VİOP'ta dolar/TL sözleşmelerini kullanabildiğini, vade sayısının artmasının bu yatırımcılara esneklik sağlayacağını kaydetti.

Döviz kuruna ilişkin koruma amaçlı işlemlerde planlama ve esnekliğin önemli olduğuna işaret eden analistler, artan vade sayılarının bu alanda işlem hacmi ve derinliği de artırabileceğini söyledi.

Football news:

Barcelona agreed with Suarez to terminate his contract (RAC1)
Leipzig have agreed to transfer Turkish League top scorer Serlot for 20+4 million euros
Cavani is still without football: he hunts hares and wild boars at night, does ballet, reloads on fishing
A macaw parrot sat on the head of a Brazilian soccer player during a training session
Mount about Kep: We will protect it. We all make mistakes
Real Madrid offered to sign Cavani
Juventus want to rent Morata for 10 million euros with a 45 million buy-out option