Turkey

Ermenistan Başbakanı Erdoğan'la görüştüğü iddiasını yalanladı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Erdoğan dahil hiçbir liderle gizli görüşme yapmayacağını söyledi. Paşinyan'ın bu sözleri, Azerbaycan ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ermenistan Başbakanı Paşinyan'la görüşeceği üzerine spekülasyonların ardından geldi.

Erdoğan'la herhangi bir teması olduğunu reddeden Paşinyan, "Böyle bir şey olmadı, [Türk liderlerle] tek temas daha önce de söylediğim gibi Brüksel'de Türk Dışişleri Bakanının yanımdan geçtiği sırada geri dönüp 'merhaba' demesi ve sonra ayrılmasıdır" diye konuştu. Paşinyan gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hiç kimse hiçbir liderle gizli görüşmeler yürütmeyecektir, özellikle de Türk Cumhurbaşkanıyla. Herhangi bir gizli adım atmayacağız. Eğer bir görüşme olursa kamuoyu haberdar edilecektir" dedi.

Kars’ta hayvan otlatırken Ermenistan sınırını geçtiği için tutuklanan 16 yaşındaki Umut Ali Özmen’in serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ermenistan Başbakanı’nı aradığı ve Umut Ali’nin serbest bırakılacağı haberleri basında yer almıştı.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mehmet Uçum'un, Umut Ali’nin babası Mustafa Özmen’le görüştüğünü, Özmen'in Uçum’un kendisine telefonda söylediklerini şu sözlerle aktardığını yazmıştı:

“Cumhurbaşkanımız haber üzerine Ermenistan Başbakanı’nı aramış. ‘Bu çocuğu iade edin’ demiş. O da kendi Dışişleri Bakanlığı’nı arayarak bilgi istemiş. Sonra da Cumhurbaşkanımızı geri arayarak olumlu yanıt vermiş. Sayın Uçum bana çocuğumun pazartesi veya salı gününe kadar Türkiye’de olacağını söyledi. Çok sevinçliyiz. Çocuğumu bekliyorum."

Ermenistan Dışişleri Bakanı da sözkonusu telefon görüşmesini yalanlamıştı.

Football news:

Bayern claims 19-year-old left back Bara from Lyon
Jovich's friend has a coronavirus. The Real Madrid forward was isolated at home
Hazard has an ankle problem and may miss the game with Alaves
Agent Fedele: Manchester City are very close to buying Coulibaly
West ham Moyes can sign Lingard and Jones from Manchester United, if not relegated from the Premier League
Ennio Morricone's heart belonged to music and rum. The composer was asked to write the club's anthem, and Totti went to his hit
Leipzig have signed forward Hwang Hee-Chan from Salzburg. He took the number 11 that Werner played under