Turkey

FETÖ'cü hain kudurdu

Danıştay’ın Ayasofya’nın Müze olduğuna ilişkin işlemi iptali ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cami olduğuna ilişkin kararnameyi imzalaması sonrası FETÖ’nün Rusya imamı Kerim Has kudurdu. Türkiye’nin hakimiyetini küçümsemeye yeltenen Has,”“Erdoğan S-400 alıyor, Türkiye dünyaya egemenliğini ilan etti, oluyor - Trump “aptal olma” diyor, Türkiye dünyaya egemenliğini ilan etti, oluyor - Ayasofya ibadete açılıyor, Türkiye dünyaya egemenliğini ilan etti, oluyor … TEFE-TÜFE gibi ülkede egemenlik ilanı enflasyonu var”şeklinde tweet attı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Rusya İmamı Kerim Has yine sahnede. Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılan Has için bir FETÖ itirafçısı aynı evde kaldıklarına dair itiraflarda bulunmuştu.

MANEVİ YÖNÜNÜ YATSIDI
Kerim Has, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ayasofya'nın camii olduğuna ilişkin kararnameyi imzalaması sonrası Ayasofya Camii konusunun seyrini değiştirmeye çalıştı.

Ülkenin sevincini ve halkın duyarlılığını anlayamayan Has, Ayasofya'nın camii olmasını küçümsemek için yerici ifadeler kullandı. Türkiye'nin ve Başkan Erdoğan'ın bu konudaki duruşunu ve politikasını ise küçümseme hamlesine girişti. Türkiye'de Ayasofya'nın manevi yönünü, Türkiye'nin Ayasofya konusundaki hakkını ve hakimiyetinin ne denli önemli olduğunu örtmeye kalktı.

EGEMENLİK İLANI ENFLASYONU VARMIŞ!
Kerim Has twettır hesabından şu cümleleri kullandı: "Erdoğan S-400 alıyor, Türkiye dünyaya egemenliğini ilan etti, oluyor - Trump "aptal olma" diyor, Türkiye dünyaya egemenliğini ilan etti, oluyor - Ayasofya ibadete açılıyor, Türkiye dünyaya egemenliğini ilan etti, oluyor … TEFE-TÜFE gibi ülkede egemenlik ilanı enflasyonu var"

15 Temmuz gazisi emekli astsubay Yılmaz Lale, hain gecede yaşananları anlattı

Football news:

Nagelsmann on rejecting Real Madrid in 2018: I Didn't think going there was the right move
Ole Gunnar Solskjaer: We will see a better Pogba in the coming seasons. He is approaching the peak
Lothar Matteus: Bayern need to make a lot of mistakes to lose to the current Barca
Pedro said goodbye to Chelsea: it Was an honor to play for the club and be a member of a big family
Tammy Abraham: Lewandowski is the best striker in the world
Dinamo Brest will play Astana, Celtic will play CR Reykjavik in the 1st round of Champions League qualification
Ronaldo can move to PSG. Mendes communicated with Leonardo (Foot Mercato)