Turkey

İspanya turistlere sınırlarını temmuz ayında açacak

Avrupa'da yeni tip Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan İspanya yabancı turistlere kapılarını 1 Temmuz'dan itibaren açacak. Başbakan Pedro Sanchez, bugün ulusa hitaben yaptığı konuşmada, "Temmuz ayından itibaren yabancı turistler güvenli koşullar altında yeniden kabul edilmeye başlanacak” dedi. Sanchez, "Turistlerin riske girmemesini ve bizim için de risk oluşturmamasını garanti edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başbakan Sanchez'in açıklamaları, ülkede en kısa zamanda turizmin yeniden canlanmasını bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Avrupa'da salgının etkili olduğu İtalya'nın turistlere 3 Haziran'dan itibaren sınırlarını açacağını duyurması, İspanya'da da turizmin daha önce canlanacağı beklentisi yaratıyordu.

Sosyalist Başbakan Sanchez üzerindeki baskıyı artıran iş dünyası ve muhalefet, hükümeti Euro Bölgesi içindeki dördüncü büyük ekonomi olan İspanya'yı çöküşe sürüklemekle suçluyor.

Başbakan Sanchez ise ulusa sesleniş konuşmasında suçlamaları reddederek, sağlık ile ekonomi arasında herhangi bir "çatışma” olmadığını belirtti. Sanchez, İspanya turizminde iki unsura dikkat edileceğini, bunların da ekolojik süreklilik ve sağlık açısından güven olduğunu vurguladı.

Ulaştırma Bakanı Jose Luis Abalos da, sınırların açılması konusunda "İspanyol halkına hâlâ sokağa çıkma kısıtlamaları uygularken, yabancı turistlerin girişine izin veremeyiz” açıklamasında bulundu.

TIKLAYIN - İspanya'da aşırı sağcılar, hükümetin Covid-19 tedbirlerini protesto etti

TIKLAYIN - İspanya Başbakanı Sanchez, La Liga karşılaşmalarının 8 Haziran'dan itibaren tekrar başlamasına izin verdi

Football news:

Angel Di Maria: I'm Glad I didn't move to Barca in 2017. I am happy at PSG
The wife of a Serbian from galaxy called for shooting rioters
Modric on how Mourinho criticised Ronaldo: Cristiano almost cried at half-time
Giorgio Chiellini: I came close to leaving Juve twice: to Real Madrid in 2010 and to Manchester City in 2011
Herrera on Neymar and Mbappe: PSG don't sell stars, they buy them
Enrique on the 2015 Champions League final: Told the team: the Worst thing that can happen is to be a Juve player in a match against Barca
Gladbach shows how the concepts of Cruyff and Guardiola can be applied