Turkey

İsrail polisi Netanyahu karşıtı protestocuların kampına saldırdı

İsrail polisi, Binyamin Netanyahu’nun evi dışındaki protestoculara saldırdı. Görevdeki başbakanın yolsuzluğa karışması ve hükümetinin koronavirüs krizini yönetememesi üzerine ülkede eylemler başlamıştı.

Kudüs belediye yetkilileri, polis eşliğinde, Pazartesi günü saat sabah 06.00'dan önce Başbakan'ın evinin önünde Netanyahu'nun istifa etmesi için haftalar önce inşa edilen protesto kampının çadırlarını sökmeye başladı.

Kudüs belediye binası, belediyenin çadırları “izinsiz yerleştirildiği ve kamu düzenine zarar verdiği” için söktüğünü söyledi.

Bir polis sözcüsü çadırların, “bölgede yaşayan insanların gürültüyle ilgili şikayetlerde bulunmaları ve kaldırımların sürekli engellenmesi” nedeniyle söküldüğünü söyledi.

Netanyahu, rüşvet, dolandırıcılık ve güven ihlali suçlamaları da dahil olmak üzere üç yolsuzluk soruşturmasıyla yüz yüze. Başbakan, siyasi olarak motive olmuş bir cadı avının kurbanı olduğunu iddia ediyor.

Yolsuzluk davasının yanı sıra, İsrail'in en uzun süredir görevde kalan yöneticisi, ülke Covid-19 enfeksiyonlarının artmasıyla boğuşurken süreci yönetememe suçlamalarıyla karşı karşıya.

Mart ayı boyunca tek haneli rakamlarla yeni Covid-19 vakası bildiren İsrail'de, geçen hafta boyunca teyit edilen vakaların sayısı günde 1000'in üzerine çıktı. Bu dalganın sebebi olarak ülkenin hızlıca 'normalleşmesi' gösteriliyor.

Football news:

Dzeko Pro 0:2 with Sevilla: Roma never got into the game
Sergio Region: Sevilla are determined to win the Europa League. We want to win everything we can
Well, about the game with Olympiacos: We did a great job. I watched the match Sevilla-Roma, now I will review it
In the 1/4 final of the Europa League, Bayer will play Inter, Manchester United-with Copenhagen, Wolverhampton against Sevilla, Shakhtar-Basel
Pep Guardiola: Getting children back to school is more important than spectators at stadiums
Raul Jimenez has scored 37 (27+10) points in all competitions this season. Best result in the Premier League alongside de Bruyne
Sevilla has won the Europa League or the UEFA Cup after reaching the 1/4 final on the last 5 occasions