Turkey

Kültürümüze sahip çıkmazsak başka şeyler öğretirler

Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Türk Kültür ve Sanatı Sempozyumu’na 22 yurt dışı, 60 yurt içi üniversiteden 230 bilim insanı, 24 ana konuda 190 bildiri sundu.

Türk dünyasının kültürel ve sanatsal kodlarını irdeleyen sempozyumun Korkut Ata Kongre ve Kütür Merkezi’ndeki açılış programında koronavirüs önlemlerine özen gösterildi bildiriler pandemi nedeniyle online sunuldu. Programa Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Ankara’daki 8 üniversitenin rektörü ve öğretim görevlileri katıldı. ‘Kültür ve sanat şehri’ hedeflerine adım adım yaklaştıklarını belirten Belediye Başkanı Enver Demirel, şunları söyledi:

Kültürümüze sahip çıkmazsak başka şeyler öğretirler

HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

“Türk dünyası ve Anadolu coğrafyasını buluşturduğumuz festivalimizi yapıyoruz. Tarihte Etimesgut sempozyumu ve kitabıyla ilçemizin ve Ankara’mızın tarihine ışık tutacak önemli çalışma gerçekleştirdik. Bugün de ulusal ve uluslararası birçok üniversitemizden bilim insanlarımızın katılımıyla böylesine geniş kapsamlı bir sempozyuma ev sahipliği yapıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk kültür ve sanatına hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü biz kültürümüze sanatımıza sahip çıkmazsak birileri bizim geleceğimi olan çocuklarımıza kültür sanat adı altında bir şeyler öğretmeye çalışır.” Programda Ankara’daki 8 üniversitenin rektörünün imzasıyla Demirel’e Türk kültür ve sanatına katkılarından dolayı Yüksek Hizmeti Beratı verildi.

Football news:

Griezmann has 4 goals in his last 6 games for Barcelona
Braithwaite has scored 4 (3+1) points in Barca's last 2 games. He had not scored in 13 games before
Sami Khedira: If I could move to a Premier League club, I would be happy
Lokomotiv-Salzburg match in the Champions League will be served by the Turkish team of referees
Philippe Coutinho: I am forever grateful for the chance to play for Liverpool in the Premier League. Now focused on Barca
Mijatovic on Real Madrid's loss: Zidane must improve. The team didn't know Alaves' strengths
Frank Lampard: I Respect Mourinho. There will be no results like his if you are not a talented coach