Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Libya Temcilsiciler Meclisi'nden, İsrail'i destekleyen ülkelerin büyükelçilerine "Libya'yı terk edin" çağrısı

Temsilciler Meclisi Sözcüsü Abdullah Buleyhık, "Libya hükümetinden siyonist düşman İsrail'in yaptığı katliamı durdurmaması durumunda, bu ülkeyi destekleyen ülkelere gaz ve petrol ihracını durdurmasını istiyoruz" dedi.

Libya'nın doğusundaki Tobruk kentinde bulunan Temsilciler Meclisi (TM), İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını destekleyen ülkelerin büyükelçilerine, ülkeyi terk etmeleri çağrısında bulundu.

TM'den yapılan yazılı açıklamada, ABD, İngiltere, Fransa ve İtalya hükümetlerinin İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını desteklemesinin en güçlü ifadelerle kınandığı belirtildi.

TIKLAYIN | Hamas-İsrail savaşında gün gün, dakika dakika tüm gelişmeler

Gazze'ye yönelik saldırıların "ABD ve Batı'nın savunmasız ve abluka altındaki halka karşı yürüttüğü toplu soykırım savaşı" olarak nitelendiği açıklamada, "Libya Meclisi, İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlediği suçlara destek veren ülkelerin büyükelçilerin derhal Libya topraklarını terk etmelerini istiyor." denildi.

İsrail'i destekleyen ülkelere petrol ihracının durdurulmasını istiyoruz

TM Sözcüsü Abdullah Buleyhık da sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Buleyhık, "Libya hükümetinden, siyonist düşman İsrail'in yaptığı katliamı durdurmaması durumunda, bu ülkeyi destekleyen ülkelere gaz ve petrol ihracını durdurmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.