Turkey

Maskesiz, mesafesiz döner kuyruğu

Adana'da vaka sayısının artmasına rağmen kurallara uyulmuyor. Maske ve mesafe kurallarını hiçe sayan vatandaşların döner satışı yapılan dükkanların önünde kuyruk oluşturduğu görüldü.

Maskesiz, mesafesiz döner kuyruğu

Koronavirüs vakalarında son bir haftada artışın yaşandığı Adana'da tüm uyarılara rağmen halkın kurallara uymadığı gözlendi. Çocukların da aralarında olduğu kişiler özellikle döner satışı yapılan iş yerleri önünde maskesiz ve mesafe kurallarına uymadan kuyruk oluşturdu. 

Maskesiz, mesafesiz döner kuyruğu

1 Haziran'da başlayan normalleşme süreciyle birlikte birçok kentte olduğu gibi Adana’da da son bir haftada vaka sayılarında göze çarpan bir artış olduğu belirtildi.

Maskesiz, mesafesiz döner kuyruğu

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Valiliği, özellikle sosyal mesafe kuralına uyulmadığını ve maske takılmadığını belirterek, süreç böyle devam ederse kent genelinde ek tedbirlerin alınacağını duyurdu.

Maskesiz, mesafesiz döner kuyruğu

Kentin birçok noktasında ise camilerden vatandaşlara sosyal mesafe kuralına uymaları, maske takmaları ve el hijyenine dikkat etmelerine dair gün boyunca anons yapılıyor. Kente yaşayanlardan bazıları ise uyarılara rağmen kuralları hiçe sayıyor.

Football news:

Inter want to extend Sanchez's lease and are willing to pay extra for him to Manchester United if the clubs play in the Europa League final
Don't talk behind our backs, go out on the field and fight with us. Pep's possible appeal to Jose, Klopp and the world
Robertson Pro 1:2 with Arsenal: the Result is disappointing. But next week, the 30-year wait will end!
Bruno Fernandes: Ronaldo is the most technical player I have seen
Solskjaer on Chelsea: They have 48 hours more rest before the Cup semi-final. It's not fair
Bayer wants about 100 million euros for Havertz. He will not be released until the end of the Europa League draw
Manchester City presented their home form for the 2020/21 season. It has a white pattern