logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Turkey

Musa Kart: Önce ceza alıp sonra mahkemeye çıktık

Tahliye edilen eski Cumhuriyet Gazetesi çalışanı Musa Kart, "Hukuk devletlerinde insanlar yargılanır ve varsa suçları sonra ceza alırlar. Bizde tam tersi oldu. 9 ay Silivri'de tutuklu kaldık ve nihayet hakim karşısına çıkabildik" dedi.

RS FM'de Atilla Güner'le Akşam Postası programına katılan Musa Kart, tutuklu bulundukları Cumhuriyet Gazetesi davası süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Kart, önce ceza aldıklarını, daha sonra yargılandıklarını söylerken, şu ifadeleri kullandı:

"Hukuk devletlerinde insanlar yargılanır ve varsa suçları sonra ceza alırlar. Bizde tam tersi oldu. 9 ay Silivri'de tutuklu kaldık ve nihayet hakim karşısına çıkabildik. Önce ceza alıp sonra mahkemeye çıktık. Pek çok hukukçu yanımızdaydı. Onlara minnettarız. Bu süreçte kızım Seran da hukuk okuyup avukat olarak ziyaretime gelebildi."

Kart, tahliye sonrası Cumhuriyet'te yer alıp almayacağı konusundaki bir soruya, "Şu an itibariyle Cumhuriyette karikatür çizmemin koşulları yok" şeklinde yanıt verdi.

TIKLAYIN - Yargıtay kararının ardından cezaevindeki beş eski Cumhuriyet çalışanı tahliye edildi

TIKLAYIN - Cumhuriyet davası silbaştan; Emre İper'in cezasına onama, Ahmet Şık'a TCK 301. Madde'den yeniden yargılama, diğer sanıklar için Yargıtay'dan "Suç oluşmamıştır" kararı

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO