Turkey

Pompalı cinayetin sanığına bu kez müebbet hapis

Olay, 2015 yılının Eylül ayında Gemlik ilçesi Doktor Ziya Kaya Mahallesi'nde meydana geldi. Gökhan Küçük, Gemlik Belediyesi'ne ait taşeron şirkette çalışan Şükrü Kara'yı işe giderken pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Küçük, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay 1. Ceza Dairesi’ne yapılan temyiz başvurusunda yerel mahkemenin verdiği karar, olayda tasarlama olmadığı gerekçesiyle bozuldu.

Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yapılan yargılamanın duruşmasına Gökhan Küçük, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Taraf avukatları ise salonda hazır bulundu. Savcı mütalaasında sanığın ucu kesik pompalı tüfekle, ölen Şükrü Kara'nın evinin olduğu sokakta, bir römorkun arkasına saklanarak maktulü beklediği ve sonra da ateş edip Kara'yı öldürdüğü anlaşıldığından, adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verilmesini ve haksız tahrik indirimi uygulanmasını istedi.

'KALÇAMDAN BIÇAKLADIĞI İÇİN HERKES DALGA GEÇİYORDU'

Duruşmada söz alan Küçük, "Şükrü Kara arkadaşımdı, ölümüne neden olduğum için pişmanım. Şükrü beni daha önce 6 yerimden bıçaklamıştı, darbelerden biri kalçama geldiği için herkes benimle dalga geçiyordu. Olay günü önce o bana saldırdı, yere doğru ateş ettim, öldürme niyetim yoktu" dedi.

Mahkeme heyeti kısa bir aranın ardından sanığa Yargıtay’ın bozma ilamına uyarak, 'adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası verdi. Şükrü Kara'nın ailesinin avukatı Engin Kara, cinayetin tasarlanarak işlendiğini, mahkemenin verdiği müebbet hapis cezası kararına yeniden Yargıtay’a itirazda bulunacaklarını söyledi.

Football news:

Кад Cadiz returned to La Liga after 14 years
Pioli about 2:2 with Napoli: One point is a good result
Gattuso on Milan's penalty: the Rule needs to change. Jumping with your hands behind your back is another sport
Milan will offer 25 million euros for Celtic defender Ayer
Klopp on plans: Four years at Liverpool. After that, I want to do nothing for a year
Rogers Pro 1:4 with Bournemouth: Leicester play well only 45 minutes after the break
Inter and Roma are Interested in Garay