Turkey

Rusya, tescil edilen ilk Koronavirüs aşısının bilimsel çalışmalarını yakında kamuoyuna açacak

Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, tescil edilen ilk yeni tip Koronavirüs (Covid-19) aşısına ilişkin çalışmaların tüm verilerini paylaşacaklarını açıkladı.

Rusya, geçen hafta dünyanın ilk Covid-19 aşısını tescil ettiklerini açıkladı. Dünya kamuoyunda Rusya'nın geliştirdiği aşıya ilişkin bilimsel çalışmaların yayımlanmaması gibi nedenlerle soru işaretleri oluştu.

Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko yeni geliştirdikleri ve Sputnik V adını verdikleri Koronavirüs aşısına ilişin çalışma aşamalarının tüm verilerini halk ile paylaşacaklarını ve bunu büyük olasılıkla Pazartesi günü yapacaklarını söyledi. Murashko, aşıya ilişkin soru işaretleri üzerine "aşının daha önce 6 ürün için kullanılan bir platformda çıkarıldığını" söyledi ve klinik testlerin devam edeceğini belirtti.

Football news:

Neuer on winning the German super Cup: scoring 3 goals is always impossible. Fortunately, Kimmich scored
Vasin's agent that the ex-coach of Khimki Gunko refused the player: I don't know anything about it. Maybe he was offered a taxi driver
Shomurodov will sign a 4-year contract with Genoa. Medical check - up-on Friday
Vinicius was offside, but the ball was last touched by a Valladolid defender. Ex-referee Andujar Oliver on Real Madrid's goal
Muller is the most decorated German in history. Won the 27th trophy and overtook Schweinsteiger
Pep Guardiola: city are still far from their best form. We have dropped 10 players
Zidane on Jovic's future: anything can happen. I can't say anything until the window closes