Turkey

Taksiciden İBB'ye çağrı! “Kimi taşıdığımızı bilmiyoruz can güvenliğimiz yok”

Taksisine aldığı kadın müşteri ile tartışma yaşayan ve bu olayı videoya alarak sosyal medyada paylaşan Taksici Oğuz Kaan Ünver yaşadığı olayı anlattı. Kasımpaşa Stadı'nın yanından taksiye binen alkollü bir kadın, taksi parasını anlaşamadığı taksiciyle tartıştıktan sonra "ben seni sevmedim" diyerek Aksaray'da seyir halinde olan taksiden inmeye çalıştı. Taksici yaşadığı o anları cep telefonuyla saniye saniye kaydederken korona virüse rağmen maske bile takmayan kadın, ücretini alamayan taksicinin "seni karakola götüreceğim" sözlerine "götür zaten ben karakolum, ben gelirim yine de sen suçlu sayılırsın" demesi "pes" dedirtti.

Kadının hem kendisine hakaret ettiğini hem de yakasına yapışıp darp etmeye çalıştığını belirten Taksici Oğuz Kaan Ünver, "Kasımpaşa Stadının yanından aldığım kadın müşteri içeride naylon ile bölünen kısma oturdu. Hem alkollü hem de maskesiz olan müşteri kadın fiyatı sordu bende taksimetre ne yazıyorsa onu istediğimi söyledim Taksimetre 18 TL yazıyordu. Sonra bana hakaret etmeye başladı. Bende sorunlu olduğu için kamerayı açıp kaydettim. Arabadan haraket halindeyken inmeye çalıştı. Araçtan indirip kaldırıma kadar götürdüm. Sonra yakama yapıştı. Hakaret etmeye devam etti. Alkollü olduğu için para dahi istemedim. Sonra kadını tanıdığını söyleyen bir şahıs parasını vermek istedi. Bende o parayıda kabul etmedim Karakola götürmek istedim uzaklaşıp gitti. İBB'den ablikasyon çalışması yapılması için talepte bulunduk fakat iki yıldır hiçbir çalışma yapılmadı. Bizler kimi taşıdığımızı bilmiyoruz. Başımıza bir olay geldiğinde güvencemiz yoktur" dedi.

Taksici arkadaşları da Oğusz Kaan Ünver'e destek olarak Abligasyon sisteminin taksilere getirilmesini ve güvenliklerinin sağlanmasını istediler.

Football news:

Arteta on Ozil: It is always sad when such a figure leaves
Alabai will move to Real Madrid in the summer. The contract for 4 years is agreed, the salary is about 11 million euros (Marca)
Stefano Pioli: We will look at the table in April. For Milan, every match is the most important
Zlatan Ibrahimovic: Together with Mandzukic, we will scare the opponents of Milan. He signed a contract
Milan scored 43 points in 18 rounds - the best result since the 2003-04 season. Then the club became the champion
Aubameyang scored a double in a Premier League match for the first time in the season. Parti's first assist for Arsenal
Chelsea want to buy Holand in the summer and are ready to break their transfer record (The Athletic)