Turkey

"Türkiye F-35’lere muhtaç değil!"

ABD’nin Türkiye’yi F-35 programından çıkarmasına ilişkin değerlendirmede bulunan Güvenlik Uzmanı Hayrettin Güler, "SU-35’ler gibi farklı alternatifleri değerlendirmek mantıklıdır. Çünkü bugüne kadar dost, müttefik olarak gördüğümüz ülkelerden bir hayır görmedik." dedi.

Güvenlik Uzmanı Hayrettin Güler: Türkiye F-35’lere muhtaç değil!

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

ABD’nin Türkiye’yi F-35 programından çıkarması ile alternatif gösterilen ve gündeme gelen Rusya yapımı avcı savaş uçağı SU-35’lerle ilgili Ankara Rusya Araştırmaları Enstitüsü (RUSEM) Askeri ve Güvenlik Uzmanı Emekli Kurmay Albay Hayrettin Güler, değerlendirmede bulundu.

S-400’lerle ülkemizi savunmamızı istemeyenler şimdi de saldırı unsurlarımızı elimizden almaya çalışıyor” diyen Güler, şunları dile getirdi: “F-35 programından çıkarılmamızın pek zararı olmayacaktır. Bu uçaklara alternatif olarak yine Rusya’dan SU-35 avcı uçakları düşünülebilir. Ülke olarak kendi uçağımızı üretene kadar bu uçaklar bize gerekli savunma ve saldırı gücünü sağlayacaktır. Şu anda Doğu Akdeniz’de bir gerilim söz konusu. Burada da Rusya ve Çin, Türkiye ile hareket etmeye çalışıyor. Yöneticilerimiz bugüne kadar Batı’dan gerekli desteği göremediğimizi anladı. Dost dediğimiz, müttefik dediğimiz ülkelerden hiçbir hayır görmedik. Türkiye artık kendi göbeğini kesen bir devlet.


Yeni Akit Gazetesi
Akit Youtube Kanalına Abone Ol
www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

Football news:

Josep Bartomeu: Setien is doing a great job. We have full confidence in him
Pique on La Liga: Barca do not like to fall behind, but we have made every effort to change the situation
Pep Pro 0:1 with Southampton: city liked the Game, but it's not enough to win
Mandzukic is Interesting to Fenerbahce and Galatasaray. It is also claimed by Loco and Milan
Messi wants to finish his career at Barca. Bartomeu believes that Leo will not leave in a year
Gasperini about Atalanta: we Want to reach the Champions League and break the club's record for points in Serie A
Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season