Turkey

Uyuşturucu ile mücadelede 1 haftada 17 tutuklama

Kocaeli'nde, son bir haftada Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından 51  operasyon düzenlendiği ve operasyonda  gözaltına alınan 94 kişiden 17'sinin tutuklandığı öğrenildi.

Kocaeli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından son bir haftada uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyon ve çalışmalar ile ilgili rakamsal veriler açıklandı. Yapılan açıklamada Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerinin, 23 ile 29 Kasım 2020 tarihleri arasında, gerçekleştirdiği 49 ayrı operasyon ve çalışmada toplam 89 kişiyi gözaltına aldıği ve adliyeye sevk edilen kişilerden 60'ının ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi. Ayrıca adliyeye sevk edilen 4 kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 17 kişinin tutuklandığı öğrenildi.

11 BİN LİRA PARA

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyon ve uygulamalar neticesinde ise 746 gram esrar, 20 gram bonzai,146 gram metamfetamin, 4 adet Ecstasy, 28 adet sentetik ecza, 20 adet Captagon, 1 gram Eroin ile birlikte 1 Tabanca,23 fişek, 1 hassas terazi ve suçtan elde edildiği düşünülen11 bin 640 lira para ele geçirildi. Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından son bir haftada yapılan 2 ayrı çalışmada ise 5 kişi gözaltına alındı. Şahıslar hakkında tutuksuz yargılanma kararı verilirken, bu çalışmalarda 203 gram esrar ve 9 Kök kenevir ele geçirildiği belirtildi.

Football news:

Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans
Wolverhampton loan Willian Jose from Sociedad with a buy-out option
AC Milan are close to loaning Tomori to Chelsea with a 20+ million euro buy-out option
Spartak about fans convicted for fighting at Euro 2016: Fedun personally helped them financially
Lewandowski updated the Bundesliga record by scoring 22 goals in the 1st round
Flick on Bayern: Our goal is to stay on top
Goalkeeper Alcoyano has 10 saves in the match with Real Madrid. Most of all in the season among the rivals of Madrid