Turkey

Yeni Honda Dio Türkiye yollarına çıkıyor: İşte fiyatı

Honda’nın Türkiye’de ilk defa satışa sunacağı scooter segmentindeki yeni Dio modeli, bugün müşterilerle buluşacak.

Yeni Honda Dio Türkiye yollarına çıkıyor: İşte fiyatı

Son zamanlarda otomobil fiyatları rekor seviyede artmış durumda. Biz de sizler için daha ucuz bir alternatif ulaşım kaynağına göz atmak istedik.

Honda'nın 2021 yılında Türkiye'de ilk defa satışa sunacağı yeni Dio modeli, scooter segmentine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Verilen bilgiye göre, kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan model, güvenli ve kolay kullanımın yanı sıra yakıt ekonomisi ile dikkat çekiyor.

Scooter segmenti giriş seviyesi modeli olan Dio; hava soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, verimli Smart Power (eSP) motoru, dengeli şasisi, Honda Kombine Fren Sistemi (CBS) ve geniş depolama alanı ile kullanıcılara fonksiyonel çözümler sunuyor.

honda dio

HONDA DIO TEKNİK DETAYLAR

Yeni Honda Dio, 22 kilogram ağırlığındaki 109 cc hacimli, çift supaplı ve çoklu hava soğutmalı yakıt enjeksiyonlu SOHC Smart Power (eSP) motoru ile hafif ve aynı zamanda dayanıklı yapısıyla verimli bir performans sunuyor.

47 mm çap ve 63,1 mm strok ile 10:1 sıkıştırma değerine sahip motor, 7.500 d/d'de 6,4 kW güç ve 5.570 d/d'de 9,0 Nm tork üretimi ile yüksek verimlilik sunuyor.

Şehir içi sürüş kolaylığı sağlayan yeni Dio, yüksek verimli motoru ve selenin altında bulunan 4,9 litrelik yakıt deposuyla 260 kilometrenin üzerinde menzile ulaşabiliyor.

Çift dişli kayış sayesinde yakıt verimliliği sağlayan model; elektronik kontrollü, fırçasız ACG marş motoru aynı zamanda alternatör görevi üstlenerek gürültüyü de en aza indiriyor.

honda dio

HONDA DIO TÜRKİYE FİYATI

Dik mimari tasarıma sahip yeni Dio modeli, kullanışlı düz zemini ve 17,7 litre hacimli sele altı saklama alanı ile kullanıcılarına günlük kullanım rahatlığı sunuyor.

Yeni model; inci yasemin beyazı, mat metalik siyah ve şeker kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle ve 20 bin 100 TL'lik fiyatıyla 24 Şubat tarihinden itibaren Türkiye yollarına çıkıyor.

Football news:

Ibra will be torn between matches and the festival in Sanremo for a week. 4 musical evenings and 2 matches in 6 days
The champion of China, Jiangsu Sunding, announced the termination of its activities. Inter is owned by the same company
Ex-goalkeeper of the national team of Argentina Cavaliero killed a man
Schalke has sacked head coach Gross and the sports director. The team is last in the Bundesliga
Werner on Chelsea: The period when I didn't score was the worst of my career
Ole Gunnar Solskjaer: You're in the wrong place if you're at Manchester United and you like to lose. I may be the worst loser in the club
Ko vid-masks of the Leopard are recognized as the best in Spain. Efficiency - 94%