Ukraine

22 вересня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

День ангела святкують: Яким, Анна, Йосип, Микита, Северин, Фома.

Який день

Сьогодні в Україні святкують День партизанської слави. Свято встановлено "…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті…" згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року. День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

22 вересня - це Всесвітній день без автомобіля, в який автомобілістам (і мотоциклістам) пропонується хоча б на день відмовитися від використання транспортних засобів; в деяких містах і країнах проходять спеціально організовані заходи, які пропагують ідею пішого і велосипедного способів пересування, використання громадського транспорту, а також розвиток спільнот з кроковою доступністю місць роботи і дозвілля.

Також в багатьох країнах сьогодні відзначають одне з екологічних свят - Всесвітній день захисту слонів, який був встановлений за ініціативою природоохоронних організацій і екологів, занепокоєних скороченням чисельності цих тварин. Головною метою Дня захисту слонів є поширення інформації про необхідність захисту і збереження популяції слонів, привернення уваги широкої громадськості до проблеми незаконного винищення цих тварин.

Вся світова інтернет-спільнота 22 вересня відзначає День Інтернету - OneWebDay. Це не просто свято, чергова "червона" дата календаря, це час, щоб усвідомити: свободу глобальної мережі і безперешкодний доступ в Інтернет необхідно зберегти. Цього року організатори заходу запропонували спільноті приділити увагу базовим цінностям Інтернету: безперервність, відкриті стандарти, загальний доступ і свобода вираження.

Яке православне свято

22 вересня вшановують пам’ять батьків Діви Марії. У народі Анну і Іоакима вважають покровителями породіль і бездітних, адже вони самі досить довго не могли зачати дитину, і сталося це, коли вони були у похилому віці. Тоді Іоаким подався у пустелю для молитви, де йому з’явився ангел, який повідомив, що у них народиться дочка. Сталося саме так, і за дев’ять місяців після цієї події Анна народила дочку. Подружжя пообіцяло, що присвятять дочку Богу, а тому віддали Марію в храм Єрусалима, де вона перебувала до свого повноліття.

Які традиції на свято 

Сьогодні день осіннього рівнодення. Цього дня вшановували сонце і просили його "накопичити сил і прогнати підступаючу до воріт темінь". У минулі часи пари, які нещодавно одружилися, пригощали 22 вересня свою рідню. До молодят сходилися всі знайомі і родичі «молодих відвідати, подивитися на їх життя-буття, уму-розуму навчити».

Молода господиня випікала пироги, якими пригощала всіх своїх родичів. Вважалося, що це забезпечить міцне здоров’я та благополуччя як молодій сім’ї, так і їх близьким. Також готували ситний обід, після якого жінка демонструвала гостям все своє господарство. Її чоловік гостей водив на двір, показував їм в сараях зимову і літню упряж, в коморах жито, а в саду наливав присутнім пиво з бочки. За звичаєм гості повинні були хвалити господарів і давати їм слушні поради.

Мешканці сіл в цей день заготовляли дрова. Також селяни на млинах, домашніх круподерках і крупорушках починали обдирати просо, овес і ячмінь, мололи пшеницю на крупу.

Іменини

День ангела святкують: Яким, Анна, Йосип, Микита, Северин, Фома.

Що не можна робити 

Що можна робити 22 вересня

Що сталося у цей день 

1002 — заснування міста Хотин (Чернівецька область, Україна)

1307 — Королівська рада Франції ухвалила рішення про арешт усіх тамплієрів, що перебувають на території держави

1499 — Швейцарія здобула незалежність від Священної Римської імперії

1792 — цей день був оголошений першим днем французького революційного календаря

1862 — президент США Авраам Лінкольн оголосив про звільнення негрів-рабів

1908 — Князівство Болгарія де-юре визнано незалежною державою

1917 — Симон Петлюра виступив на засіданні Генерального секретаріату УНР із законопроектом про Вільне козацтво

1939 — радянські війська окупували Львів і Стрий

1939 — СРСР і Третій Рейх попередньо встановили демаркаційну лінію між своїми окупаційними зонами в Польській республіці

1939 — пройшов спільний радянсько-нацистський парад у Бересті

1941 — в зайнятому нацистами Києві відновлено діяльність Всеукраїнської православної церковної ради

1955 — в Аргентині здійснено військовий переворот, що повалив уряд диктатора Хуана Перона.

1955 — біля Бахчисарая відкрили найбільшу в СРСР астрофізичну обсерваторію.

1968 — українська співачка Софія Ротару вийшла заміж за свого акомпаніатора Анатолія Євдокименка.

1980 — почалася ірано-іракська війна.

1993 — прем’єр-міністра України Леоніда Кучму відправлено у відставку

Народні прикмети на 22 вересня 

Нагадаємо, що пророчать зірки 22 вересня. Гороскоп для всіх знаків.

.

Football news:

Hector Herrera on 0:4 with Bayern: We played very well with the best team in the world. Don't write off us
Antonio Conte: Borussia are well prepared, they have a lot of potential. Inter could have won
Guardiola on 3:1 with Porto: a Good start. In the Champions League, there are 5 substitutions, the players who came out showed themselves well
Flick about Mueller: he's a continuation of the coach's hand on the field. Thomas manages the team, drives it forward
Gian Piero Gasperini: Miranchuk has just started training. We have a lot of players, rotation is inevitable
Goretzka about 4:0 with Atletico: We were lucky that we didn't miss out at the beginning. It took 10 minutes to get involved
Klopp on the win over Ajax: it wasn't radiant football, but we scored three points