Ukraine

700 гривень у перерахунку за годину: в одному з найдорожчих міст світу запровадять мінімальну зарплату

Жителі кантону Женева схвалили на референдумі відповідну ініціативу.

У швейцарському кантоні Женева на місцевому референдумі, що відбувся у неділю, 27 вересня, жителі підтримали ініціативу щодо запровадження мінімальної заробітної плати в одному з найдорожчих для життя міст світу. Вона має становити 23 швейцарських франки (у перерахунку 21 євро, 25 доларів США або 700 гривень) на годину.

У підсумку Женева стане після Юри і Невшателя третім з 26-ти кантонів Швейцарії, де запровадять мінімальну заробітну плату. Про це повідомляє AFP.

Проти законодавчого закріплення розміру мінімальної зарплати виступав уряд кантону і правоцентристські партії. Натомість її підтримали політичні сили лівого спектру.

За подібну ініціативу у Женеві раніше голосували вже двічі, але обидва рази виборці відмовлялися підтримати її. Утім, значною мірою через негативні наслідки пандемії коронавірусу для економіки цього разу ініціативу профспілок підтримали 58% тих, хто проголосував.

Останнім часом у Женеві все більш помітними стали черги людей в очікуванні роздачі продуктів або інших товарів першої необхідності, зазначає AFP.

Як стверджували профспілки, що стояли за цією ініціативою, в Женеві неможливо жити гідно, заробляючи менше 23 швейцарських франків на годину, або 4086 франків на місяць за повного 41-годинного робочого тижня. Для прикладу, оренда типової трикімнатної квартири в Женеві становить не менше 3000 франків (90 тис. грн), а чашка кави коштує чотири або п'ять франків (120-150 грн).

У франкомовних кантонах Юра та Невшатель мінімальну зарплату встановили на рівні 20 франків на годину.

Очікується, що наступного року на місцевому референдумі за ініціативу щодо запровадження мінімальної зарплати на рівні 23 франків на годину голосуватимуть жителі кантону Базель-Штадт. У разі підтримки ініціативи він стане першим німецькомовним кантоном, де законодавчо закріплять мінімальну оплату праці.

Football news:

Ronaldo re-tested positive for the coronavirus. He probably won't play against Barca (Correio da Manha)
Simeone's most crushing defeat at Atletico: lack of Parti, clever adaptation of the flick and grandiose Coman
Barca players are unhappy that some players have extended their contracts with reduced wages (Marca)
Capello on the debut of the Beginning: Fantastic goal. I spoke with Gasperini, he is happy
A Spanish journalist compared Fati to a black salesman running away from the police. Barcelona sues (despite the apology)
We play with major soccer bandits, and I get a yellow for it? Mueller - referee of the match with Atletico
Samuel eto'o: Guardiola is great. He didn't go out just for Messi