Ukraine

Андрій Садовий обговорив з епідеміологами програму відновлення міста «Львів завтра»

Місто напрацювало програму відновлення «Львів завтра». Сьогодні цю програму міський голова Андрій Садовий представив епідеміологам під час zoom-зустрічі. Відтак, фахівці запропонували внести окремі доповнення до програми, зважаючи на епідеміологічну ситуацію й необхідність зміцнення здоров’я людей.

«Інститут міста з профільними фахівцями підготували програму „Львів завтра“. Хочу з вами поспілкуватись про неї і почути ваші мудрі поради. Ми плануємо винести цю програму на виконавчий комітет і на розгляд сесії, і будемо далі працювати над її вдосконаленням», — зазначив на початку зустрічі мер Львова Андрій Садовий.

Так, лікарка-імунологиня та алергологиня Валентина Чоп’як переконана, що лейтмотивом програми має бути загальна культура ставлення людей до свого здоров’я та його зміцнення.

«Мені сподобалася програма, вона містить багато складових напрямків. Але лейтмотивом повинна бути загальна культура ставлення людей до свого здоров’я. Використання масок, рукавичок, більше свіжого повітря і обробка приміщень, дозоване фізичне навантаження і здоровий сон — це все потрібно врахувати», — зазначила Валентина Чоп’як, лікарка-імунологиня та алергологиня.

Завантажити фото


З її слів, важливим також є контроль за станом здоров’я тих людей, які перехворіли на коронавірус. «Пропоную закріпити конкретні лікарні, які будуть стежити за станом таких пацієнтів. За тими, хто переніс важку форму хвороби, — потрібне спостереження мінімум півроку, оскільки вони мають імунодефіцитні порушення, а тому схильні до інших хворіб. Також варто створити робочу групу, яка б могла оцінити формування колективного імунітету — тут можна залучити медиків та ІТ-спеціалістів», — зазначила Валентина Чоп’як.

Водночас, лікарка-епідеміологиня Наталія Виноград запевнила, що програма має мати профілактичний аспект, аби не допустити нових випадків захворювання.

«Наша програма має мати профілактичний аспект — щоб не допустити нових захворювань. Треба розуміти, що коронавірус — це респіраторна інфекція, тому заходи мають бути відповідними: використання масок, провітрювання приміщень. Має бути чітко прописана система контролю і відповідальності тих, хто неналежно виконує свою діяльність, яка передбачає обслуговування мешканців Львова.

Також ми не маємо вчасно ізольованих осіб, які піддалися інфікуванню, і немає правильної утилізації масок з точки зору епідеміології.

Важливо розуміти, що зараз є складна психоемоційна ситуація, пов’язана з виходом з карантину, і складна економічна ситуація, і це впливає на здоров’я людей", — акцентувала Наталія Виноград, лікарка-епідеміологиня.

«Ці акценти, на які ви звернули увагу, ми будемо брати в роботу. Ми мали надію, що у державі все працює, але життя внесло свої корективи, і міста працюють над тими питаннями, які є у компетенції держави. Коронавірус — це серйозний тренувальний захід. Якщо ми його з честю пройдемо, то будемо мати менше проблем на наступних етапах», — додав мер Львова Андрій Садовий.

Football news:

Lampard on 3-0 with Watford: a dry Win at home, three goals scored-Chelsea played very well
Pulisic on 3-0 with Watford: Chelsea needed this win. We are confident that we can get into the top 4
Rebic scored 9 goals for Milan in 11 Serie A matches
Mikel Arteta: getting Arsenal into the Champions League seemed impossible a few weeks ago
Бав Bayern won the gold double in Germany for the 13th time
Neuer provided an assist in the German Cup final with Bayer
Sarri about 4:1 with Torino: Juve had a false sense of security after a couple of goals