Ukraine

Арахамія розповів, про що домовилися фракції на нараді у Верховній Раді

28 листопада під час наради фракцій Верховної Ради узгодили законопроект про призначення голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Консультації щодо законопроекту про Конституційний суд України (КСУ) продовжаться наступного тижня.

«По НАБУ ми поговорили, є повне узгодження, тобто всі фракції висловилися на підтримку законопроекту», – сказав глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія на брифінгу.

За його словами, що стосується Конституційного суду України, поки тривають консультації.

«Ми до понеділка визначимося з електронним декларуванням. А щодо самого КСУ, зараз виглядає найбільш компромісним законопроект про те, що рішення КСУ повинні прийматися двома третинами складу», – сказав він.

Час голосування за повернення електронного декларування буде визначено після того, як законопроект погодить комітет.

«Наступного тижня повинні якусь компромісну версію щодо повернення електронного декларування», – сказав Арахамія.

Він також підтвердив плани Верховної Ради прийняти закон про державний бюджет на 2021 рік у кінці наступного тижня або за тиждень.

Раніше президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді розпустити суддів Конституційного суду України.

Раніше глава Мін’юсту Денис Малюська повідомив, що його відомство працює над відновленням антикорупційного механізму, який скасував КСУ, при цьому прийняти нові закони з аналогічним текстом також буде порушенням Конституції, якщо суд не скасує своє рішення.

Народна депутатка від фракції «Слуга народу», заступник голови парламентського комітету з питань правової політики Ольга Совгиря стане кандидаткою на посаду КСУ. Вона планує брати участь в конкурсі за квотою Верховної Ради.

Після рішення Конституційного Суду України прокурорами і детективами було вирішено закрити 65 справ про недостовірний декларування. Всі вони були в провадженні НАБУ.

Президент України Володимир Зеленський розраховує, що Верховна Рада владнає питання конституційної кризи і можливих кадрових перестановок до кінця 2020 року.

Football news:

Milan won the 1st round of Serie A, beating Inter by 2 points. Juve are sixth with 2 games left
Deschamps admits that Zidane may replace him as coach of the French national team
Christian Pulisic: Chelsea want to go far in the Champions League, and the opportunity is great
Fenerbahce President on Ozil: We plan to sign everything on Tuesday
Lazio wants to sign Modibo belonging to the bars. The defender has 2 games in Benfica since October
Verona have loaned ex-Juventus midfielder Sturaro
Jovic has 3 goals in 76 minutes after returning from Real Madrid to Eintracht