Ukraine

Б’є - значить не любить: Венедіктова закликала ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству щодо жінок

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова Фото з відкритих джерел

За словами генпрокурора, прискорити ратифікацію цього документу закликали Україну і в ООН

Україна має нарешті ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. Про це заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Facebook.

"Б’є - значить не любить! Насильству немає виправдання! Сьогодні Міжнародний день усунення насильства проти жінок. Гендерно обумовлене насильство набуває загрозливих масштабів. Каталізатором цього явища, на жаль, стала також і пандемія. Внаслідок зростання безробіття, самоізоляції та з інших причин рівень домашнього насильства в країні зріс і проблема нагально потребує вирішення", - зазначила вона.

При цьому генпрокурор навела сумну статистику: "Упродовж поточного року за статтею домашнє насильство (ст. 126-1 КК України) зареєстровано більше 2,7 тисяч правопорушень, минулого року – 1,5 тисячі. У 2020 році 1,7 тисячі проваджень направлено до суду з обвинувальними актами, проти 758 торік".

"Залякування, погрози, побиття, здавалося б, в найбезпечнішому місці – вдома і від тих, хто мав би захищати – це те, на що не можна закривати очі. Цьому явищу потрібно протидіяти системно", - наголосила Венедіктова.

Вона нагадала, що основні положення Стамбульської конвенції щодо криміналізації діянь, пов’язаних із домашнім насильством вже імплементовані в українське законодавство і прокурори спільно з слідчими активно притягують до відповідальності тих, хто піднімає руку на жінок та дітей. У середньому одне кримінальне провадження такої категорії розслідується впродовж лише 30 днів та направляється до суду.

Однак Стамбульська конвенція передбачає більш глибокі зміни, зокрема, відповідне навчання суддів, прокурорів, адвокатів, поліцейських, які працюють з вразливими потерпілими від домашнього насильства щодо недопущення вторинної та повторної віктимізації, а також навчання стандартам ефективного розслідування в таких категоріях справ. Це дозволить Україні перейти на якісно новий рівень протидії знущанню над жінками.

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years