Безпекова ситуація в Чорноморському регіоні залишається нестабільною, і тенденції до її покращення немає. Про це під час форуму Age of Crimea (Час Криму) напередодні заявив командувач ВМС ЗСУ адмірал Ігор Воронченко, повідомляє "Укрінформ".

"Придністров'я, Крим, Донбас, Осетія і Абхазія - це критичні точки, на які спирається РФ, і фокусується вся увага для перекидання і проєкції сили на Середземномор'я і Східну частину планети. Обмеження доступу для конкурентів у світі – це завдання Кремля", – заявив Воронченко.

За інформацією командувача ВМС, Росія переплановує свої активи для досягнення максимального ефекту в Середземному морі і для подальшого розповсюдження впливу на інші регіоні.

"Цифри кажуть самі за себе: з усього нового обладнання і озброєння флоту, 60% отримав Чорноморський флот, 20% - Балтійський флот, і по 10% відповідно Північний та Тихоокеанський флот. Тобто Путін акумулює увагу на Чорному морі", – підкреслив командувач.

За його словами, практично за 6 років Росія переозброїла весь корабельний склад.

"Замість 29 кораблів уже - 42, із них 12 є носіями ракетної зброї. Сумарний залп на сьогодні ракетами "Калібр" становить 72 пуски, а якщо брати до уваги і Каспійську флотилію, і береговий компонент - комплекси "Бастіон" та "Бал" - то він становить приблизно 120 ракет. А до 2022 року цей сумарний залп, за нашими прогнозами, буде доведено до 168 пусків", – спрогнозував Воронченко.

Якщо протикорабельних комплексів у Криму раніше взагалі не було, то нині вони присутні в складі 15-ї протикорабельної бригади. Так само нині по всьому Криму спостерігається дуже потужний авіаційний компонент, представлений усіма типами авіації: бомбардувальна, штурмова, винищувальна, розвідувальна і протичовнова, наголосив командувач.

Стосовно протиповітряної оборони, то, за словами Воронченка, росіяни переоснастили її новітніми комплексами С-400, які розкидані практично по всьому Криму.

Він також нагадав, що з відкриттям Турецького потоку Росія встановила гідроакустичні станції вздовж усього Турецького потоку і "бачить, що робиться під водою". Аналогічний рубіж вона створила з Тарханкута, встановивши тотальний спостережний контроль за суднами, які йдуть до портів Чорного моря України.

Нагадаємо, Арбітражний трибунал у Гаазі підтвердив, що має юрисдикцію розглядати позов України проти Росії щодо агресивних дій кремлівського режиму в Азовському морі та Керченській протоці.