Ukraine

Банкова хоче перекласти ріст тарифів на місцеву владу – політолог

Банкова хоче перекласти ріст тарифів на місцеву владу – політолог
"В уряду та Зеленського не вийшло зробити все, що можна було для завершення децентралізації", вважає Віктор Бобиренко. Фото: Gazeta.ua

У межах децентралізації команда президента Володимира Зеленського хоче перекласти відповідальність за підвищення тарифів на місцеву владу. Натомість позитивні моменти залишатимуть як свою перемогу, говорить політолог Віктор Бобиренко в ефірі каналу "Еспресо".

"Учора з'явилася інформація, що НКРЕКП надаватиме на місця право регулювати тарифи. Це означає, що в Зеленського казатимуть: "Усе, що зробили ми, – добре. Те, що ростуть тарифи – ми ні до чого, це мери міст". Цей елемент децентралізації сумнівний. Центральна влада знімає із себе відповідальність", – говорить Бобиренко.

Також додає: "Об'єктивно, в уряду та в Зеленського не вийшло зробити все, що можна було (для завершення децентралізації. - Gazeta.ua). Тим більше потрібні законодавчі, конституційні зміни. Добре, що прибрали райони. Але не так швидко, як хотілося. Багато було дорізування громад, коли можна було поділити їх по-іншому, але втручалися місцеві князьки. Це зробили неідеально. Але добре, що щось зробили".

"Добре, що "орден" за децентралізацію "слуги народу" повісили не лише собі. Ще й згадали, що до них хтось щось робив. Зокрема, за президента Віктора Ющенка на перших круглих столах це впроваджували", – каже Бобиренко.

За травень 2021 року середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива й пального в Україні зросли на 3,9%. За останній рік тарифи піднялися на 35,3%.

Тарифи на утримання й ремонт житла за травень виросли на 0,9% (за рік - на 6,7%), на водопостачання не змінилися (за рік виросли на 11,0%), на каналізацію не змінилися (за рік зросли на 17,5%), на утримання житла й прибудинкових територій зросли на 0,1% (за рік виросли на 2,6%), на електроенергію не змінилися (за рік виросли на 36,6%), на природний газ зросли на 14,6% (за рік виросли на 161,6%), на опалення й гарячу воду не змінилися (за рік виросли на 4,8%).

Зараз ви читаєте новину «Банкова хоче перекласти ріст тарифів на місцеву владу – політолог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Scotland coach Clarke: There were a lot of good moments during the group stage, but no points scored
England are the most boring group winners in history. Two goals were enough! And at the World Cup, the Italians once became the first even with one
Dalic - to the fans after reaching the Euro playoffs: You are our strength, and we will be your pride
Modric became the youngest and oldest goalscorer in Croatia at the Euro
Czech Republic coach Shilgava: We came out of the group and fought with England for the first place. We got what we wanted
Gareth Southgate: England wanted to win the group and continue to play at Wembley-and it succeeded
Luka Modric: When Croatia plays like this, we are dangerous for everyone