logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Болівія розриває дипломатичні відносини із Кубою

Бруно Родріґез

Причиною такого рішення стали заяви міністра закордонних справ Куби на адресу виконувачки обов’язків президента Болівії Жанін Аньєз

Тимчасовий уряд Болівії оголосив 24 січня, що припиняє дипломатичні відносини з Кубою.

Про це  повідомляє Радіо Свобода з посиланням на  західні ЗМІ. Офіційний Сукре звинуватив Гавану в "постійній ворожості та звинуваченнях на адресу болівійського конституційного уряду та його демократичних процесів".

Як заявив голова адміністрації президента країни Єрко Нуньєз, причиною такого рішення стали заяви міністра закордонних справ Куби Бруно Родріґеза на адресу виконувачки обов’язків президента Болівії Жанін Аньєз.

Як повідомляє France24, Аньєз раніше критикувала ініціативу з медичної допомоги, яку відрядила до її країни Куба. За її твердженням, під час 14-річного президентства її попередника Ево Моралеса Болівія виплатила гавані 147 мільйонів доларів за медичну допомогу, але лише 20% з цієї суми дійсно дісталися лікарям.

У відповідь Родріґез звинувати болівійську лідерку в брехні і назвав її "очільницею заколоту".

Раніше Аньєз розірвала дипломатичні відносини з Венесуелою, визнавши чинним президентом цієї країни лідера опозиції Хуана Гуайдо замість очільника соціалістичного режиму Ніколаса Мадуро.

Ево Моралес правив Болівією останні 14 років. У жовтні 2019 року він пішов на четверті вибори президента. Місцева виборча комісія оголосила про його перемогу вже в першому турі, але опозиція не погодилася з цими результатами, а перевірка пізніше підтвердила фальсифікації.

На тлі масових протестів Моралес спочатку погодився анулювати результати виборів президента і провести нове голосування, а потім, після вимоги військових, пішов у відставку. Обов’язки глави держави виконує лідерка опозиції Жанін Аньєз.

Нагадаємо, колишній президент Болівії Ево Моралес, який вимушено пішов з посади через масові протести у листопаді 2019 року, заявив наприкінці грудня 2019 року про наміри повернутися назад до країни.

Themes
ICO