Ukraine

Бракує ягід і сиру – українка розповіла про особливості життя в Африці

Полтавчанка Вікторія Денисюк чотири роки тому переїхала в Південну Африку. Дівчина розповідає про проблеми із безробіттям таособливостями проживання в країні. Українка розповіла тонкощі роботи та проживання у спекотній країні світу.

"У Африку переїхала до чоловіка. Але працювати по подружній візі не маю права. Право на роботу можу отримати, якщо роботодавець доведе, що не може знайти місцевих спеціалістів окрім мене. Або після отримання посвідки на проживання через 5 років постійного перебування в країні. Тут високий рівень безробіття. Затребуваними є лише спеціалісти галузі IT і важкої промисловості. Тому більшість працює нелегально. Шиють на замовлення, працюють перукарями, роблять манікюр, печуть домашні солодощі", - пояснює українка.

Заробітна плата вчителя - 1500 доларів, інженери заробляють від 3500 до 6000 доларів.

"Вартість житла залежить від району. Найбільш небезпечні райони розташовані в центрі міста. Там живе чорне населення, тому білій людині показуватись не варто. Популярними є квартири на околицях. Ціни 360-850 доларів", - каже Вікторія.

Українка сумує за домашніми продуктами. В Африці нема сиру, ягід і бракує риби.

"Якби повернулась в Україну, то їла б сири, кашу і рибу. В Африці є два океани, але чомусь бракує морепродуктів, зате є багато м'яса і стейків. Ягоди в сезон знайти можна, але ціни на них скажені", - каже українка.

Тут лівосторонній рух і практично кожен має автомобіль. Тротуари відсутні. Тому для того, щоб прогулятись пішки треба йти по траві чи проїжджій частині.

"Сумую за сосновими лісами. Тут вони обгороджені і хвої дуже мало. Та й ходити на прогулянку в ліс небезпечно, бо багато змій і інших тварин", - каже Вікторія.

Ольга працює гідом в Нідерландах та організовує цікаві екскурсії. Це п'ята країна, в яку емігрувала жінка зі своєї батьківщини. Головні правила емігранта та чим довелося пожертвувати заради переїзду.

Football news:

Dybala became the MVP of Serie A-2019/20, Immobile-the best forward
Real Madrid: Casillas will always be a Real Madrid player. The best goalkeeper in the history of Spain
In Spain, complete chaos: Espanyol refuses to fly out of La Liga, Depor and all the others - from Segunda
Ferran Torres passed a medical before transferring to Manchester City and signed a contract until 2025 (Fabrizio Romano)
Emmanuel Adebayor: Mourinho is the best coach in the history of football
Casillas announced his retirement
De Gea has found a double-the coach of Scottish Ross County. In his team, 19% of the players are called Ross – even all the goalkeepers