Ukraine

Бутусов пояснив, чому повернення захоплених українських кораблів – крок назустріч Росії

Наявність у РФ українських суден було своєрідним важелем тиску на російського президента Володимира Путіна. Якби Україна продовжила юридичну війну і не приймала захоплені катери, Росія була б у складнішому становищі.

Таку думку висловив журналіст Юрій Бутусов на своїй фейсбук сторінці. Він вважає, що після повернення кораблів президент України Володимир Зеленський "розраховуватиме на зустрічні поступки РФ під час зустрічі в "нормандському форматі".

Перш за все, Зеленський очікує, що Путін нарешті припинить знущатися над сотнями українських заручників і полонених й погодиться на обмін,
– додав Бутусов.

Він наголосив, що Україна дуже багато зробила, аби повернути українських громадян з полону. Бутусов додав, що на зустрічі лідерів нормандської четвірки 9 грудня очікується, що РФ нарешті озвучить терміни проведення великого обміну і узгодження списків всіх заручників в руках російських спецслужб.

Саміт нормандського формату запланований на 9 грудня і пройде у Парижі. Дату зустрічі узгодили президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, лідер Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

ЗМІ писали, що українські кораблі, ймовірно, повернуться в Україну в ніч на 17 листопада. Напередодні росЗМІ повідомили, що Росія планує зробити це найближчим часом – до проведення саміту в нормандському форматі (9 грудня).

Захоплення українських кораблів: що треба знати

7 вересня РФ та Україна провели обмін утримуваними, під час якого на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки. Проте кораблі країна-агресор не віддала.