logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Часу все менше: ЄС із закликом звернувся до Росії через ракетний договір

Європейський союз закликав Росію зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Він може завершитись вже зовсім скоро – 2 серпня, тому ЄС закликає до діалогу.

Ситуація із безпекою стає все більш нестабільною, про це мовиться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки від імені Європейського союзу, пише "Європейська правда".

Так, у ЄС наголошують, що збереження і розвиток загальних процесів контролю над озброєнням, роззброєнням і нерозповсюдженням ядерної зброї є необхідним.

У цьому контексті ми підкреслюємо важливість договору про ядерні сили середньої і малої дальності, який зробив значний внесок у європейську і міжнародну безпеку в останні 30 років,
– пишуть у зверненні.

Дипломати також зазначають, що глибоко стурбовані розвитком подій навколо ракетного договору, який може завершитися 2 серпня 2019 року.

"Ми шкодуємо про формалізацію припинення Росією своїх зобов'язань за договором 3 липня 2019 року. Майбутні дні являють собою останню можливість для діалогу і прийняття необхідних заходів для збереження цього важливого компонента архітектури європейської безпеки", – мовиться у заяві.

Зазначимо, 3 липня президент Р Володимир Путін підписав закон про припинення з боку Росії договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Його колись уклали між між СРСР та США.

Що передбачав цей договір?

Учасники договору – СРСР та США – взяли на себе зобов'язання не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 кілометрів) і малої (500-1000 кілометрів) дальності.

Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування з радіусом дії 500-5500 кілометрів. Домовленість також передбачала процедуру інспекцій для стеження за ліквідацією ракет протилежною стороною.

Договір називають першою в історії домовленістю про реальне скорочення наявних озброєнь.

Чому Росія вийшла з Договору?
Ще восени 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Росія порушує умови ДРСМД, і в цій ситуації його збереження не вигідне Сполученим Штатам. У грудні держсекретар США Майк Помпео висунув ультиматум Росії, зажадавши протягом 60 днів знищити або модифікувати ракету 9М729, що, як стверджують у Вашингтоні, за своїми показниками порушує ДРСМД.

2 лютого Сполучені Штати припинили свої зобов'язання за Договором і почали процес виходу з нього. 18 червня у Росії ухвалили президентський закон про припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.


Які країни світу володіють ядерним озброєнням / інфографіка 24 каналу

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO